Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


trys milijonai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Ratala
Posted 2011-06-02 14:24 (#84694 - in reply to #84679)
Subject: RE: trys milijonai


Member

Posts: 24
1010
Linas - 2011-06-01 16:49

Gerbiu jusu poziuri ir tai ka jums pavyko pasiekti. Bet nejaugi jus tikites kad kiekvienas yra pajegus ja atkartoti? Savo paties pavyzdys yra viskas ka jus galite pasiulyti?
As noriu zinoti ka mes galetume padaryti kad Lietuva nebutu tokia korumpuota? Tokia susipriesinus? Kriminalizuota? As tiesiog jauciu kad nera jokios politines jegos kuri duotu bent kokia vilti, kazkokia vizija. Man atrodo kad toki poreiki jaucia daugiau zmoniu??? Arba as klystu. Stai Vembrui ir taip viskas gerai, Antanas isitikines kad visoj postsovietinej erdvej tas pats ir nieko nepadarysi- nieko ir nereik daryt.
Paimkim kad ir krepsini. Apie 3mln dabar sukure viena pajegiausiu mokyklu ir komandu pasaulyje. Reiskia mes esam pajegus padaryti kazka nerealaus. Gal galim perkelt ta patirti ir i kitas sritis? :sm37: 


Linai,
Iš esmės manau, kad kiekvienas žmogus turi stengtis gyventi SAVO gyvenimą. Viena iš blogybių - ne tik Lietuvos, bet ir viso "modernaus" pasaulio - yra ta, kad žmonės trokšta gyventi pagal reklaminės industrijos ir valstybinės propagandos primetamas klišes. Dar daugiau: jie tarsi šizofrenikai išsižada savo autentiškos būties ir stengiasi gyventi "kaip TENAI", kaip "civilizuotam pasaulyje", pagal "pasaulinius standartus". Žmogui yra pastoviai kalama į galvą, kad jis PRIVALO kas 5 metus keisti automobilį, BŪTINAI vykti atostogų į "egzotiškus" kraštus, gyventi "naujos statybos" bute ir t.t. ir pan. Jei įdėmiai semantiškai paanalizuotume TV reklamas, tai pamatytume, jog 9 iš 10 atveju yra stengiamasi žmogui įteigti, jog jis yra nelaimingas. Šalia pateikiamas ir "laimės" receptas: PIRK TĄ DAIKTĄ.
Manau, kad mes visi kolkas dar nesuvokiame ir net negalime įsivaizduoti viso to žmogaus sąmonės plovimo masto, kuris vyksta aplink mus. Todėl didžioji dalis žmonių yra tiek dezorientuoti, kad net nebeskiria, kas iš tiesų yra jų POREIKIAI, o kas tik viso labo UŽGAIDOS. O ribos tarp poreikių ir užgaidų išnykimas veda žmogų prie dvasinės disharmonijos ir moralinio pakrikimo.
Pasikartosiu, ką jau rašiau ankstesniuose komentaruose: Lietuvoje posūkis į teigiamą pusę įvyks tik tuomet, kai žmonės pradės kasdien kalbėtis su savo sąžine. Kad paaiškinčiau savo mintį, pateiksiu pavyzduką. Didesnė žmonių dalis piktinasi, kad Seime sėdi vagys ir niekadėjai. Tačiau kaip tie vagys ir niekadėjai ten patenka? Gal nusileidžia iš mėnulio? Taigi kad ne! Juos išrenka tie patys, kurie ir piktinasi tuo. Bet jeigu įsigilinsime į pasipiktinimo motyvus, tai dažnai pamatysime, jog šauksmai "VAGYS, VAGYS" sklinda iš lūpų tų žmonių, kurie irgi yra ne geresni. Jie irgi lygiai taip pat elgtųsi, jei tik būtų išrinkti. Reiškia jų pasipiktinimo "šaknis" - tai pavydas, kad kažkas kitas, o ne jis pateko "prie lovio". Įrodymas šitos mano tezės yra Zuoko "renesansas" Vilniuje. Juk žmonės ĖJO ir BALSAVO už "abonentą", kurio apgailėtini telefono pokalbiai buvo skelbiami vos prieš kelis metus. Net teismas pripažino jo juodus nemoralius darbus. Tai kaip paaiškinti tokį rinkėjų elgesį? Turėjau kelias diskusijas su žmonėmis, kurie balsavo už Zuoką. Man buvo įdomu išgirsti jų atsakymą į paprastą klausimą: "kodėl Jūs balsavote už "abonentą"?" Atsakymai buvo beveik identiški: "...taip, jis vagia, bet jis ir dėl miesto stengiasi...". Gal nuskambės žiauriai, bet mano požiūriu tie rinkėjai yra moraliai žlugę žmonės. Jie pripažįsta, kad balsuoja už VAGĮ, tačiau jiems tai nėra jokia moralinė kolizija.
Receptas paprastas: arba mes pradėsime kelti PAČIAUS AUKŠČIAUSIUS kriterijus visiems renkamiems asmenims ir partijų sąrašams, arba ir toliau sėkmingai risimės į prapultį. Tačiau čia tik pradžia. Lygiai tokius pačius kriterijus mes turime kelti ir sau. Nes korupcija prasideda ne tik nuo "imančio", bet ir nuo "duodančio".
Galime pastebėti, jog Lietuvoje matosi šiokio tokio judėjimo į gerą pusę. Turiu galvoje Prezidentės pastangas "sutvarkyti" teisėjų ir prokurorų korpusą. Taigi iniciatyva - tegul ir menka - vyksta ir "viršuje". Bet be visuomenės "moralinio prablaivėjimo" tos "viršaus" iniciatyvos nedaug ką pakeis.

Edited by Ratala 2011-06-02 15:57
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software