Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


trys milijonai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas
Posted 2011-06-16 01:30 (#84975 - in reply to #84949)
Subject: RE: trys milijonai


Expert

Posts: 1661
5005005001005010
Location: Barton Upon Humber
Lyginti galima su bet kuo. Lyginat galima net pasimokyti. Ar žinote kada, kas paskatino JAV tiesti autostradas? Ogi amerikiečių kariai per antrą pas. karą pamatė Hitlerio autobahnen ir idėją įgyvendino namuose. 


Hmm, apie sita negirdejau. Ar tik ne Ruzvelto "naujoji programa" buvo idarbinimas bedarbiu infrastrukturos projektuose? Ka gi palyginkime - Volga su Mercedesu ir tt

Iš jūsų LTSR apibūdinimo išeitų mėsos nebuvo, taigi visi sirgo mažakraujyste. Keista kodėl gyventojų tada daugėjo? Juk tema gi apie gyventojų mažėjimą.  


As juk minejau apie kaimo "institucija". Jei maitintis tik is padruotuviu - galima sakyti kad ir nebuvo. Ta proga dar anekdota prisiminiau - kaip kurios tautos skerdzia gyvulius. Vokieciai skerdzia, amerikieciai elektra, o rusai sprogdina - lieka tik kanopos.
Gimstamumas didesnis buvo ne del svelnaus sovietu rupescio seima - tiesiog poziuris kitas dar tebuvo i seima vaikus ir pan. Tai nebuvo tik Lietuvoj, apie "baby boomerius" ka nors girdejot?

Taigi kažką sovietai darė neblogai. Sovietijoje nebuvo bomžų besirausiančių po šiukšlių konteinerius, benamių ir elgetų taip pat nebuvo. 


O ka jie dare neblogai? Nemanau kad bomzai rausesi siukslynuose iki sovietai pasirode Lietuvoje, o alkoholiku priveise butent sovietu atsinesti iprociai. Berods kazkada citavau, kaip darbo liaudis skaiciavo darbo dienas - ponedelnik pachmelnik, vtornik pavtornik, sreda kak vsegda ir tt.

Gyvenau, mačiau, nesu iš nomenklatūros. Taip, deficito būta bet ne tokio sutirštinto kaip aprašėte. 


OK, giminiu kaime irgi nebuvo? Maitinotes is paduotuviu? Idomu koks racionas buvo?

Net vertinant ideologijas, tuomet "tarybiškai" pasaulis buvo skirstomas į kapitalistines šalis, socialistines, ir besivystančias (trečiajį pasaulį). Socialistinių, ta tarybine prasme šalių praktiškai nebėra. Š. Korėja beliko, Kuba leidžia smulkų verslą, o švediškas socializmas tarybinei ideologijai buvo toks pats kapitalizmas. Dabar kapitalizmas įvardijamas kaip laisvoji rinka, tarybinis socializmas žlugo 


pats ir atsakete i savo klausima - tarybinis socializmas žlugo

o trečiasis pasaulis, kaip buvo, taip tebėra, nors ten laisvos rinkos senai: beveik visa Afrika, Centrine Amerika, dalis Azijos, sakykim koks Bangladešas, taigi ubagynas.  


ir priezastis to yra laisvos rinkos ekonomika? Man atrodo mes daugiau ar maziau sergam panasiom ligom kaip ir centrine Amerika ar Bangladesas. Taip kad evoliucija gaunasi panasiai tokia - nugalejes socializmas - trecias pasaulis - normalus, pagal jusu klasifikacija kapitalistinis pasaulis.

Tai va, soc. šalys net su visa ta absurdška planine ekonomika buvo per vidurį pragyvenimo kokybe požiūriu, sveikatos apsauga, išsimokslinimu tai pat.  


Tai kodel jos vis dar ne per viduri, bet "zlugo"?

Toks maksimalistinis požiūris: girdi sovietija absoliutus blogis - nepaaiškina vidutinio pragyvenimo lygio pasaulio mastu. 


Be abejo, mes su incognito buvome jaunesni, zole zalesne ir tt. Zmones gimde vaikus kure ir pan. Bet ta vidutini pragyvenimo lygi reikejo saugoti "gelezine uzdanga" antraip butu buve kaip kitam anekdote, Dzina Lolobrigita atvaziavo pas Brezneva, sako kam sienas uzdare laikote? Breznevas pamerke aki ir sako - ka, nori su manimi vienumoje pasilikti?
Sovietija buvo blogis - be jos randu mes turetume daug sveikesne valstybe, ekonomika, visuomene.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software