Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Працуй пільне, будзе дома Вільня." Беларуская прыказка
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2011-10-02 02:36 (#86203)
Subject: Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
VIRVELININKAI KALBĖJO "CENTUM" KALBA! Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė. Tuskawas©

Prologas. Turbūt daugumai ne naujiena, kad nemažai užsienio ir lietuvių autorių rado ryšių tarp germanų, baltų ir tocharų kalbų. Kiek visi gerai žinome - germanų ir tocharų kalbos buvo priskiriamos indoeuropiečių kalbinei grupei "Centum" (lietuviškai "Kentum"), o lietuvių kalba priskiriama "Satem" indoeuropiečių kalbinei grupei. Tačiau nemažai autorių taip pat nurodo, kad germanų kalbose yra ir "satemizacijos" požymių, o baltų kalbose randama "centum" požymių (Šaltinių nenurodau, nes jų yra labai įvairių ir daugybė). Būtent tai mane paskatino paieškoti kuo germanai, baltai ir tocharai gali būti artimi. Kadangi be istorijos domiuosi ir paleogenetika, tai pabandžiau sulyginti duomenis.... ir.....Bevartydamas žemėlapius pastebėjau, kad Y-DNR R1a1 haplogrupė labai dideliu tankiu aptinkama Minusinsko įduboje (rus. Хакасско-Минусинская котловина):

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/c/c9/%D0%A5%D0%B0%D0%BA%D0...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/R1a1a_distributi...

Toj pačioj Minusinsko įduboje 3000 - 2000 BC buvo Afanasjevo kultūra, kurią daugelio šaltinių teigimu (J. Mallory, V. H. Mair. The Tarim Mummies: Ancient China and the Mystery of the Earliest Peoples from the West. London. Клейн Л. С. Миграция тохаров в свете археологии // Stratum plus. Т. 2. С. 178—187.) sukūrė tocharai:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/Andronovo_cultur...

Taigi pirštųsi išvada, kad Tocharai buvo R1a1 Y-DNR haplogrupės nešiotojai ir buvo giminingi balto-germanams (pas baltų ir germanų vyrus Y-DNR haplogrupės R1a1 nešiotojų yra nuo 10 iki 45 %). (PS. Kad tocharų Y-DNR haplogrupė buvo R1a1 patvirtina ir neseni tyrinėjimai Tarimo baseine (Cindzian-Uigurijos rajone), kur buvo tirti palaikai iš kaip manoma tocharų 2000 BC kapinyno ir nustatyta R1a1 Y-DNR haplogrupė (Evidence that a West-East admixed population lived in the Tarim Basin as early as the early Bronze Age[2] ).

Kadangi tocharų kalba, kaip ir germanų priskiriamos "centum" grupei, atsižvelgiant į į virvelinės keramikos ( 3200-1800 BC) ir Afanasjevo (2900-2000 BC) kultūrų amžių, galima daryti prielaidą, kad duobinių kapų (Yamna (ar jai artimoje pagal laiką ir vietą) ) (3600-2500 BC) kultūroje (iš kurios daugumos šaltinių nuomone (Солодовников К. Н. Материалы к антропологии Афанасьевской культуры) ir kilo anksčiau minėtos kultūros) dar nebuvo indoeuropiečių kalbų satemizacijos.

Taigi atsižvelgus į šiuos duomenis galima daryti išvadą, kad pirmieji indoeuropiečiai (virvelinės kultūros pradiniai nešėjai) kalbėjo "centum" kalbomis (prokalbomis) ir didžioji dauguma jų vyrų nešiojo Y-DNR R1a1 haplogrupę.

< Hipotezės (teorijos) tęsinys dar ruošiamas>

PS. Hipotezė (ar teorija) dar iki galo neišdirbta taigi laukiu konstruktyvios kritikos, o dar labiau laukčiau forumiečių pagalbos "Minusinsko hipotezės (teorijos)" pagrindimui, galbūt bendromis jėgomis kas nors išeitų?

Edited by Tuskawas 2011-10-02 14:31
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software