Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2011-10-03 02:42 (#86218 - in reply to #86216)
Subject: RE: Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2011-10-02 22:30

Tiesą sakant, nelabai pavyksta suprasti, kur ta hipotezė. Gal šitas sakinys:
pirmieji indoeuropiečiai (virvelinės kultūros pradiniai nešėjai) kalbėjo "centum" kalbomis (prokalbomis) ir didžioji dauguma jų vyrų nešiojo Y-DNR R1a1 haplogrupę. 

Pataikiau?  

Na labai ilgai taikėte, bet pataikėte kol kas apsiriboju tik tuo.... tiesa, jei kas argumentuotai pareikalautų, galėčiau "centum" pervadinti "periferiniais" ar panašiai...

Ar čia ta žadėta bomba? 

Na bomba, ne bomba, ne man spręsti. Tačiau labai norėčiau išgirsti pagrįstus argumentus, kurie leistų teigti, kad "virvelininkai" nebuvo indoeuropiečiais, nebuvo R1a1 Y-DNR haplogrupės nešiotojais ir nešnekėjo "centum" grupės kalbomis (prokalbėmis). Aš savo argumentus pateikiau, taigi laukiu argumentų ir iš kritikuojančios pusės.


Aš, pavyzdžiui, manau, kad virvelininkai nebuvo pirmieji indoeuropiečiai, nes tokia gausa kultūrų negalėjo nukristi iš dangaus. 


Taip "tokia gausa kultūrų negalėjo nukristi iš dangaus" kažkas jas turėjo atnešti ar perduoti, nes mažai tikėtina, kad vienu metu daugiau kaip pusė Europos staiga nutarė savo puodynes puošti virvelių ornamentais (gal čia koks dangiškasis faktorius?).

O sąvoką "indoeuropiečiai" ar "indoeuropiečių kalbos" išgalvojo kalbinykai pas juos ir reikėtų klausti ką tai reiškia ir kada tai atsirado, o aš paprasčiausiai naudojuosi jų sukurtomis klišėmis, kurios gal būt ir netiksliai atspindi realybę.

PS. Y-DNR haplogrupės R1a1 migracija į rytų ir vidurio Europą manau buvo įmanoma ir gerokai anksčiau negu 3500-3000 BC, tačiau ar juos tada buvo galima vadinti "indoeuropiečiais"? Čia gal net atskira tema būtų?

Edited by Tuskawas 2011-10-03 16:09
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software