Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2011-10-10 13:38 (#86369 - in reply to #86364)
Subject: RE: Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Vienuolis - 2011-10-10 09:30

matyt satemininkai turėjo kažkokią mistinę savybę susatemizuoti kentuminkus. Gal dėl to centum rytų kryptimi ilgiausiai išliko daubose ir kitose iš visų pusių izoliuotose teritorijose 


Skamba grėsmingai, kaip koks viruso plitimas . Iš tikro jokios mistikos nėra, satemizacija yra tik palatalizacijos dalis, ir ji dalinai priklauso nuo fizinių sąvybių. Todėl aš manau, kad galima ir dalinė kentumizacija. 


Atleiskit, įsiterpsiu tik vienu klausimu: ar garbūs tyrėjai neišleido iš omens, kad gamtoje veikia ne tik maišymosi ir vienodėjimo (difuzijos) dėsniai? Kad ypač genetikoje yra ir visai atvirkštinių? Antai jei vieno iš tėvų akys mėlynos, o kito rudos, tai (tikras, „biologinis“) vaikas nebus mėlynakis jokiomis pastangomis (nebent taip atrodys, užsilipdęs akis žydrais lęšiais). Net žirnio dėsnis čia negalioja: jei esi mėlynakis — vadinasi, joks tavo protėvis niekada nebuvo rudakis. Siaubas, kaip galėjo išvis išlikti mėlynakių?  


Jūs ne visiškai teisus, tamsiaakių ir šviesiaakių pirmos kartos vaikai bus tamsiaakiai, bet jau antroje kartoje 1 iš 4 vaikų bus šviesiaakis. Dabar einame toliau, haplogrupės yra gana skirtinga sąvoka nuo kitų paveldimų genų, tai tokios mutacijos (markeriai), kurie perduodami iš tėvo sūnui o iš motinos dukrai, ir jų niekaip neištrinsi, pvz. jei po keleto kartų Jūsų palikuonys taps raudonodžiais ar siauraakiais, vistiek jų DNR bus randama Jūsų Y-DNR haplogrupė, taigi protėvystės neišsiginsite visi vyriškos giminės palikuonys nešios tą patį ženklą kaip ir Jūs ir Jūsų protėviai.
Šiaip tai jei sudomino ši tema galite pasiskaityti:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D...

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software