Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Tuskawas
Posted 2011-10-10 23:08 (#86389 - in reply to #86385)
Subject: RE: Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė, esmė.

Expert

500500500500200101010105
Bolia - 2011-10-10 19:09

Kad tocharai buvo R1a1. O kad jie buvo "centum" įdodinėja kalbinykai aš tik jų duomenimis naudojuosi. 

Tas taip, bet ar R1a1 išimtinai buvo tik "centum", ir ar "centum" negalėjo nešti kita haplogrupė? 

galėti tai aišku, kad galėjo, bet klausimas kitoks, ar nešė ir kada? Pagal turimus duomenis tai manau pradiniame etape vis tik "centum" turėjo neštis R1a1 (Minusinsko hipotezė ) aišku vėliau ir kitos haplogrupės galėjo perimti.

Na bet čia tik pasvarstymai atsižvelgiant į kitų autorių darbus 

Svarstymai man patinka, besvarstant ir teisybę galima surast.  

Taip žinoma, bet kol kas Jūs tik kritikuojate ir provokuojate nors gal ir gana konstruktyviai.

Man ne R1b ramybės neduoda, o tai, kad "centum" dominuoja ten, kur R1a mažuma. 

Na matyt iki jų nedasigavo vėlesni virvelininkai "satemininkai" gal būt rutulinių amforų kultūra (prarijusi tripolio ir pan. kultūras) sustabdė tą satemininkų mados plitimą iš rytų. manau kad turėjo įtakos ir gyventojų tankumas, Balkanuose, Pietinėje ir Vakarų Europoje jau buvo išvystyta žemdirbystė ir žmonių tankis matyt buvo didesnis, todėl fiziška migracija turbūt buvo mažai įmanoma, o kultūrinių mainų migracija gal yra kiek lėtesnė ir ne tokia įtakojanti.

Taigi žiūrint toliau reikėtų pastebėti, kad Bronzos amžiuje tokia masyvi, tiesiog pakeičianti visą` populiaciją migracija į Vakarų Europą turbūt jau nebeįmanoma 

Vadovaujantis Jūsų teorija - panašaus masto migracija Rytų Europoje (virvelininkai) atnešė IE "centum" kalbas. O kada ir kokia migracija tas kalbas satemizavo? Aš įkyrus, nes tai, mano požiūriu, esminė teorijos dalis. 

Galėjo satemizuoti ir iš paskos einantys vėlyvesni virvelininkai. Be to matyt miškų zonoje nebuvo tokios didelės gyventojų koncentracijos, nes žemdirbystė jei ir buvo tai gana menkai išvystyta ir primityvi, taigi rytų, vidurio ir šiaurės Europos miškų zonoje matyt buvo galima ir gana didelė fizinė žmonių migracija. Be to rytų, vidurio (ir pietų) ir šiaurės Europoje R1a1 autochtonų neišstūmė, jų ir liko gana didelė koncentracija dabartinėse populiacijose, todėl atsižvelgiant į šį pavyzdį, labai būtų neįtikėtina, kad Bronzos amžiaus R1b migracija būtų pakeitusi praktiškai visą Vakarų Europos vyrų populiaciją

Šiaip tai kartais pamąstau, ko tie virvelininkai iš protėvynės pradėjo kraustytis, gal kažkas juos puolė ir išstūmė? Gal bekontaktuojant su tais "stūmikais" ir satemizacijos procesas prasidėjo? Gal turite kokių duomenų apie kokius galimus puolimus ar invaziją Ponto stepėje prieš kokius 5000 metų? Ar gal čia tie patys iranėnai išradę stipininius ratus pradėjo Ponto stepėse siautėti?

Edited by Tuskawas 2011-10-11 01:34
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software