Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Jeśli chwalić się to Krakowem, jak mieszkać to w Warszawie, a jak kochać to Wilno."
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Minusinsko indoeuropiečių kilmės hipotezė.
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2011-11-08 00:36 (#86694 - in reply to #86687)
Subject: RE: Kurganų hipotezės chronologija.500500500500200100101010
Gi anot jos neolitiniai žemdirbiai išnaikino beveik visus megalitinius čiabuvius vyrus. Aš manau kad neišnaikino 


Išnaikino ar suvalgė - vieną ar kitą yra kažkoks maksimalizmas. Genocidinio fronto tąsa per visą Europą turėjo būti totaliai ženklus reiškinys, tačiau archeologiniai duomenys priešingi - bent jau Lietuvoje žemdirbystė atėjo pamažu ir be didesnių permainų.
O vėliau atėję indoeuropiečiai nebandė paragauti juostininkų?

Labai greitai mokate atmesti 


Nieko neatmetu, tik viskas turi tilpti į tam tikro laikmečio ir logikos rėmus. Altajaus ir Uralo bendros prokalbės niekada nebuvo, visos hipotezės šia tema yra tik liguisti bandymai kaip nors atgiminiuoti vengrus nuo finougrų.
Kitą vertus mes žinome, kad kažkada visvien turėjome bendrą protėvį, pavyzdžiui haplogrupėse P, NO ar net K. Bet tai buvo kada - prieš kokius 40000 metų? Ar tada galima kalbėti apie kalbas? Pritariu, jei kalbame tik apie nostratinius dvigarsius ir ištiktukus, tada mes, indoeuropiečiai, kažkada priklausėme vienai fonetinei grupei kartu su uraliečiais ir altajiečiais. Bet tokiu atveju apie kažkokį kaukazietišką substratą negali būti nė kalbos - nėra nei ko, nei į ką "stratinti".

su kaukaziečiais indoeuropiečiai prieš 25000 metų turėjo vieną tėvą 


Ar tik ne prieš 45000 metų (R, N, J ir G)? Galėtumėte ir patikslinti.

Bet gal galėtumėte sukonkretinti kur Jūs tuos pančius matote? Be to ko jums netinka, kad ir Srednij stogo kultūra? 


Sredni Stogo kultūra man tinka, bet mes kalbame kas buvo iki jos.
Jei ieškosime kurganų pradžios, tai reiks traukti į pietus, kur gyvena abchazai, sirai ir net šumerai su savo garsiuoju rato piešinėliu. Suprantama, nulipus nuo Ararato kalno gal ir įsinorėjo kurganus pilt (pagal Beresnevičiaus - Vembro schemą), betgi ten indoeuropiečių taip reta, o ir tie tolimi nuo prokalbės, jei, žinoma, neskaitysime bandymų arijų vardą kildinti nuo Arabijos (arba atvirkščiai).
Dar galima ieškoti arklininkystės ar metalurgijos pradžios, bet tada reikia traukti į Pavolgį ir dar toliau, link Uralo, kur tektų pasisavinti kokią finougrišką ar protiurkišką kultūrą, tačiau iš vėlesnės istorijos mes juk žinome, kad buvo atvirkščiai, būtent rytų kryptimi plito indoeuropiečiai, kur vieni pasiliko (indai), kiti išnyko (tocharai).
Taigi pančai - bandymas susieti indoeuropiečius su konkrečiais kultūriniais požymiais ir archeologiniais paminklais. Nors dauguma garsiausių kalbininkų teigia, kad indoeuropiečių prokalbė prieš išplisdama jau buvo mažų mažiausiai susiskaldžiusi į keletą dialektų, taip niekas ir nebando surasti tos proprotėvynės. Nes neturi prie ko pririšti. O aš manau, kad pririšinėti nereikia. Tos nevienalaikės naujovės - ginybiniai kurganai, žemdirbystė, metalai, arklys, ratas ir t.t. - ir buvo lengvesnio indoeuropiečių gyvenimo bei demografinio sprogimo priežastis. Jie sugebėjo pasaulėžiūrą priderinti pagal vyrišką logiką, kas padarė imlesniais naujovėms, lankstesniais, karingesniais, gudresniais, vienu žodžiu stipresniais.
Proprotėvynės pirmiausia reikia paieškoti ten, kur visais laikais gyveno indoeuropiečiai.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software