Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "People ask for criticism, but they only want praise." W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas tie indoeuropiečiai?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Vienuolis
Posted 2011-12-16 07:53 (#87135 - in reply to #87122)
Subject: RE: Kas tie indoeuropiečiai?Extreme Veteran

Posts: 528
50010105
Location: Vilnius
Ačiū, graži apžvalga, pagrįsta klystkelių kritika. Vis dėlto siūlau kritiškai pažvelgti ir į jūsų siūlomą ir mums labai jau įprastą savaiminės pažangos vaizdinį:

Kažkas pagamino atsarginį įrankį ir jį išmainė į jau paruoštą maistą, kažkas aptiko, kad už tą įrankį duodą daugiau kitose gentyse, kažkas suprato, kad dar vertingiau pardavinėti ne įrankius, o žaliavą jiems gaminti. Taip pamažu atsirado... 


Manau, netgi darbo pasidalijimo ir mainų reikšmė gerokai pervertinta, o pastaruoju metu jau bevirstanti karikatūra (kone visuotinis aukštasis išsilavinimas su vis daugiau diplomuotų specialistų be jokios specialybės, tik įvaizdžio artistai, nemokantys savarankiškai gyventi diplomuoti pareigūnai, tarnautojai, tarnai). O juk protėviai išmanė ne po vieną, o po keliolika amatų, ir juos mokėjo tobulai! Žmogaus smegenys pajėgūs domėtis, suvokti, išmokti, įsiminti kur kas daugiau. Neneigiu specializacijos ir komercijos reikšmės, ji tikrai svarbi, bet esminę pažangą, atsiskyrimą nuo gyvulio manau lėmė gerokai svarbesni dalykai.

Darvino evoliucijos teorija neblogai paaiškina savaiminę atranką, kaitą. įvairovę, įgimtus ir įgyjamus sąlyginius refleksus. Bet ar neišleidžiame iš akių, kad protingos būtybės atžvilgiu gali įsijungti ir sąmoninga evoliucija? Juk žinome, kad žmonės buvo puikūs veislininkai, „susikalbėdavo“ ir prijaukindavo ne tik šunis, karves, žirgus, bet ir briedžius, lokius, sakalus, bites, bet ką — kodėl manome, kad jie nesusiprato veislininkystės dėsnių pritaikyti ir sau? Juk tada pažanga auga dešimtis ar daugiau kartų! O kalba, mainai, darbo pasidalijimas, atradimai, išradimai, sumanymų perdavimas, žinių paklausa — tada vyksta savaime, tai jau padariniai.

Ar nėra atsakingos santuokos, vaikų ugdymo, gabesnių žmonių giminystės ir kilmės puoselėjimo pėdsakų istorijoje?

Edited by Vienuolis 2011-12-16 08:21
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software