Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas tie indoeuropiečiai?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Vienuolis
Posted 2011-12-28 05:01 (#87298 - in reply to #87271)
Subject: RE: Tauta — veislėExtreme Veteran

Posts: 525
50010105
Location: Vilnius
 
Ne, apie kalbos šventumą ir aš nesu nė pagalvojęs (beje, man už kalbą net svarbesnė atrodo buvus daina, tiksliau giesmė — niekas iš gyvulių nemoka susidainuoti skambiai, darniai skirtingomis gijomis, nors tarškėti ir rėkauti pajėgia, kaip ir dabartinėje muzikoje).

Deja, nesu istorikas. Tenorėjau pasiūlyti jums savo tyrinėjimuose prisileisti ir tokią mintį. Kad didžiuosius žmonijos išradimus perprato ir įdiegė ne žmonės apskritai, o tie vieni iš jų (pradžioje turbūt gana siauras pažįstamų ratas), kurie ėmėsi sąmoningos saviugdos, griežtos savęs veislininkystės. Jei kokie nors žinomi faktai neprieštarauja, toks žmogaus atsiskyrimas nuo gyvulio, veislinių žmonių išsiskyrimas iš natūralių laukinių žmonių — man atrodo logiškai visai įmanomas ir būtų gerokai tikroviškesnis už sąmoningos kultūros kilmę savaiminės raidos (natūralios evoliucijos) keliu, kas man išvis nesuvokiama, kaip stebuklas.

Išradimai, kalba, garbės ir padorumo papročiai — būtų jau išvestiniai dalykai, ugdymosi padariniai. Tokio aukšto lygio, tokios sodrios kalbos paprastam kasdieniam gyvenimui juk nereikia, IE kalba irgi turėjo būti kuriama ir puoselėjama sąmoningai. Nors kūniški dalykai nėra tokie svarbūs, galbūt ir baltosios rasės bruožai buvo gryninami veislininkystės būdu. Bet gyvenimas savarankiškai, atsakingai, laikantis nuosavybės, gerbiant svetimą — tai jau būtina protingos būtybės galių atsiskleidimo sąlyga. Atrodo, užtenka duomenų, kad savininkiška santvarka ne atsirado savaime, o buvo išrasta ir įdiegta skausmingai, toli gražu ne visuotinai (tą rodo net biblinis Abelio ir Kaino konfliktas).

Kad išradimai ilgainiui išplito ir už išradėjų tautos ribų, nenuostabu — „laukinis“ žmogus fiziškai juk mažai tesiskiria, pajėgus bent iš dalies pasinaudoti tuo, kas ir jam gerai. „Indoeuropiečių“ kalba taip pat turėjo išplisti po kitas gentis, nors ir suprastintai, iškraipytai. Be abejo, lygia greta vyko ir atžangos reiškiniai: nutautėjimas, veislės maišymasis, ypač „išeivijoje“, „guduose“.

Taigi turiu vilties, kad gali būti vaisingi tyrinėjimai, ieškant sąsajų tarp kalbotyros, genetikos, antropologijos duomenų ir duomenų apie santvarką, papročius bei apie išradimų kilmę. Atsargiai vertinant, nemažai žinių turėtų suteikti netgi tautosaka.
 
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software