Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Генеалогия - история происхождения от некоего предка, который сам отнюдь не стремился выяснить свою родословную." Амброз Бирс
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas tie indoeuropiečiai?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Vienuolis
Posted 2012-01-08 06:45 (#87496 - in reply to #87271)
Subject: RE: Tauta — veislė (patvirtinimas)Extreme Veteran

Posts: 529
50010105
Location: Vilnius
 
Šiandien (tiksliau jau vakar) per Viasat History TV kanalą (atleiskit, nesu istorikas, neprenumeruoju mokslinių žurnalų, juolab neseku popso „news junk“, tik po krepšinio varžybų persijungiau kitą kanalą — betgi jums istorikams tai jau turėtų būti žinoma!) išvydau reportažą, kuris pribloškė. Mano įžūlų vien asmeninės kūrybos spėjimą (nors mano akimis vienintelį logišką, jokių kitų kilmės kelių be stebuklo ar kosmoso ateivių paaiškinti tiesiog neseka) — patvirtino be jokių išlygų!

Nespėjau susigaudyti, atrodo tai ne pačių švedų, o lygtai BBC gamybos mokslo populiarinimo dokumentinis filmas. Šviežias, pirmoji ciklo apie žmogaus kilmę dalis. Nors ir per Viasat History TV jau pasitaiko bulvarinio šlamšto, bet šis dar susuktas dalykiškai, apibendrinant naujausius genetikos, antropologijos ir archeologijos tyrimus, pasitelkiant dar klimato matematinį modeliavimą.

Tai štai, išvada suglumino pačius tyrėjus: nors žmonių būta įvairių, DNR tikras brūzgynas, genealoginio medžio kamienas Afrikoje storas su daugybe šakų, bet, dėmesio — iš Afrikos iškeliavo ir per Aziją pasiekė Europą tik vienintelė plona atšaka! Tiksliau jų būta daug, bet kitos „nudžiūvo“, o dabartinių žmonių gyvybės siūlas tik tas vienas. Ir toks plonas, kad tyrėjai daro tvirtą išvadą, jog jų tebuvo koks šimtas — vienas kitą pažinojusių, kartu tvirtai besilaikančių bendraminčių žmonių būrys, sava bendruomenė. Gyvenanti tarp kitų aplinkinių žmonių.

Nežinau, kaip paaiškins Azijos ir kitų tautų susidarymą, pirmoji dalis baigėsi, atvykus „mūsiškiams“ iki Persų įlankos ir įkūrus ten rojų — Edeną. Beje, jų „stovyklaviečių“ vietovardžiai labai jau primena lietuviškus (netgi Jemenas, Omanas -ėnai, -onys) — paradoksaliai „papuvizmo“ šaipūnai staiga patys atsidūrė pašaipos vietoje.

Laikotarpiai: titnaginių įrankių gamykla Arabų pusiasalio pietvakariniame kampe — 12 tūkst. metų, o neseniai rasta ola Pietų Afrikoje (vandenyno pakrantėje, su smulkiais peiliais, tiksliau į įrankius įdedamais ašmenimis) — 200 tūkstančių metų. Beje, pastarųjų sumanumas iš esmės nesiskiria nuo dabartinio žmogaus (aišku, atmetus dabartines žinias).

P.S. Pasitikslinau — ne toks jau ir šviežias šitas britų dokumentinis filmas: 2009 metų gamybos, pavadintas „Žmonijos kelionė“.

Edited by Vienuolis 2012-01-08 17:05
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software