Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Indeed, history is nothing more than a tableau of crimes and misfortunes." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas tie indoeuropiečiai?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Žygeivis
Posted 2012-01-30 22:17 (#88075 - in reply to #87122)
Subject: RE: Kas tie indoeuropiečiai?Extreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Manau, kad esminė problema tame, kad yra trys grupės ryšių, kurie tarpusavyje nebūtinai susiję:

- genetiniai,

- kalbiniai,

- kultūriniai.


Dabartinės (ir iš rašytinių šaltinių žinomos) indoeuropiečių tautos taip klasifikuojamos visų pirma pagal jų vartojamas (ar vartotas) kalbas.

Genetiniai tyrimai jau parodė, kad šiuos kalbinius indoeuropiečius šiuo metu jau sudaro labai įvairios genetinės grupės.

Kultūriniai bendrumų ir skirtumų tyrimai, manau, irgi parodys egzistuojant naujaisiais laikais labai įvairias ir skirtingas indoeuropiečių grupes.

Todėl ir nagrinėjant "pirminių" indoeuropiečių kilmę, vertėtų aiškiai atskirti šias ryšių grupes, ir ieškoti senosios - genetinės, kalbinės ir kultūrinės - senųjų indoeuropiečių (tų indoeuropiečių, kurie ir kalbėjo tuo metu indoeuropiečių prokalbės tarmėmis, ir dar turėjo bendrą kultūrą) protėvynės.

Gana akivaizdu, jog tuo metu tai turėjo būti neypatingai didelė genčių grupė, turėjusi tuo metu ir bendrą protėvį (ar jų grupę) - taigi, genetiškai gana artima, ir labai panašią kultūrą (kurią galima rekonstruoti - bent jau apytiksliai - pagal bendrus indoeuropietiškus žodžius ar jų šaknis).

O vėlesniais laikais vyko daugybė "perturbacijų", kurių metu ir dalis senųjų "kalbinių" indoeuropiečių prarado savo kalbą, ir dalis neindoeuropietiškų - kalbos požiūriu - tautų perėmė indoeuropietiškas kalbas, vyko ir genetiniai "maišymaisi", ir labai įvairių kultūrinių įtakų "vaikščiojimas" po labai įvairias savo genetine ir kalbine kilme žmonių bendrijas.

Taigi, reikia atkurti tą senąją pirminę indoeuropiečių bendrąją kultūrą (pagal kalbinius duomenis), genetinę bendrąją kilmę (atmetant kitakilmius elementus - tik neaišku, kaip tai padaryti: nebent lyginti pagal genetinius duomenis toli viena nuo kitos šiuo metu gyvenančių indoeuropietiškų (kalbančių indoeuropiečių kalbomis) tautų grupes ir ieškoti bendrumų), bei tinkamą geografiškai ir klimatiškai senąją teritoriją (irgi pagal kalbinius duomenis - kas jau iš esmės yra padaryta).

Bei pabandyti nustatyti, kada tie senieji indoeuropiečiai "išsivaikščiojo" - matyt, tai irgi galima padaryti - nors ir labai apytiksliai - pagal kalbinius ir genetinius duomenis.

O tada jau bandyti ieškoti atitinkamos archeologinės kultūros tinkamoje tam vietoje, ir tinkamu laiku.

Deja, įvairių neaiškių klausimų dar labai daug.

Edited by Žygeivis 2012-01-30 22:30
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software