Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas tie indoeuropiečiai?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2012-01-31 03:06 (#88094 - in reply to #88082)
Subject: RE: Kas tie indoeuropiečiai?Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2012-01-30 21:24

O tada jau bandyti ieškoti atitinkamos archeologinės kultūros tinkamoje tam vietoje, ir tinkamu laiku.
Deja, įvairių neaiškių klausimų dar labai daug 

Privardinot čia problemų, kurias ir taip visi žino, bet sprendimo jokio nepasiūlėt


Aha ir aš tą pastebėjau


Esmė tame, kad IE protėvynės ieškoma jau daugiau nei 100 metų, tačiau iki šiol nėra nei vieno logiško pasiūlymo. Priežąstį tam matau tik vieną - sudaryti neteisingi atspirties taškai. 


Aha tą turbūt daug kas pastebėjoPirma klaida - prokalbės rekonstrukcija paremta akivaizdžiai ne autochtonų kalbomis (pvz. žinoma, kad arijai arba graikai atėjo į savo tėvynes).
Antra klaida - IE kalbų sklaidos modelis vis dar paremtas užkariavimo - pavergimo principu, nors seniai žinoma, kad pavergtieji žymiai smarkiau saugo savo tapatumą. 


Labai logiška, vadinasi reikia ieškoti tų kurie niekur neišėjo


Trečia klaida - prokalbės amžius datuojamas pagal bendrus ūkinius terminus. Iš vienos pusės tai labai viliojanti perspektyva, tačiau nesuvokiamai atmetama galimybė, kad prokalbė iki išsisklaidymo galėjo bręsti ne vieną tūkstantmetį.  


aha galėjo bręsti ir ne vieną tūkstantmetį ir tokie žodžiai kaip angis, upės (ar ne upės) vaga ar bebras ir ežiukas (ir t.t.) galėjo atsirasti gerokai prieš atsirandant kokiai žemdirbystei


Dabar viena populiariausių hipotezių (alia Gimbutas) prasideda taip - apie IV-V tūkst. iki Kr. Ukrainos stepėse atsirado IE prokalbė, bet ji jau buvo susiskaldžiusi į keletą dialektų. Akivaizdu, kad iki to laiko turėjo egzistuoti prokalbė viename dialekte, bet apie tai niekas nešneka, nes nebeįtelpa į savo pačių susikurtus atspirties taškus.  


Kiek pamenu pvz. Srednestogo kultūra prasideda nuo to, kad iš šiaurės įsiveržia plačiaveidžiai pailgagalviai? Tamstai tai nieko neprimena?Štai kad ir Jūsų pateiktose prancūziškose nuorodose - sklaida daugmaž logiška kol neatsiranda baltoslavai. Jų išplitimas po šiaurės Europą priderintas prie virvelininkų kultūrų. Tačiau tai mūsų žemės, ir mes iš archeologijos gerai žinom, kad virvelininkų poveikis buvo toli gražu ne toks, kad primestų savo kalbą, ir dar taip vienpusiškai, kad praktiškai neliko jokių substrato požymių.  


Aš niekaip nerandu rimtesnių šaltinių iš kur tokie duomenys imamiTik šiek tiek vėliau Anatoliją užvaldžiusios IE tautos teišlaikė apie 20% IE žodžių, o toponimuose dar mažiau. Iš šio pavyzdžio akivaizdu, kad IE šiaurės Europoje gyveno iki virvelininkų.  

Arba jie patys ir buvo virvelininkai (pro virvelininkai) ar bent dalis jų ir niekam ten ir nereikėjo per daug keistisTodėl aš ir pasiūliau keisti požiūrį į IE kalbų plitimo principus, ir net pasiūliau vietą ir laiką. Aš tai tikrai jau į Tamstos kritiką atsižvelgiau ir (kol kas tik sau) IE protėvynę iš pietų Ukrainos pakėliau aukščiau ir anksčiau

Edited by Tuskawas 2012-01-31 03:07
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software