Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2012-01-26 04:34 (#87913 - in reply to #87896)
Subject: RE: Scandza vertimas500500500500200100101010
Kadangi yra ne saloje, o šalia salos iš rytų pusės, tai ir yra jūros lagūna prigludusi prie žėmyno ("orbis terrae"), ją Skandza atskiria nuo jūros. 

In orbis terrae gremio yra ne prie žemyno, o žemės viduryje. Lagūna yra tik jūros įlanka, kad ir uždaresnė, o lacus reiškia duobę, tame tarpe ir pilną vandens, tad šio žodžio pritaikymas lagūnai labai abejotinas, kitą vertus Aistmarės panašios ir į ežerą.
Pilvas irgi tėra tik gražios frazės tęsinys. Taip pat praleidote žodelį ergo - priežastis. Kadangi vienas sakinys baigiasi, tai ergo kitame sakinyje rodo priežastinį tęsinį. Aš išversčiau taip:
"(...) Skandzos akivaizdoje Okeanan įsiveržia trimis šakomis, atskirdama Germaniją nuo Sarmatijos. Tad jos rytų pusėje yra didelis ežeras pačiame žemės viduryje, iš kurio lyg iš pilvo gimsta Vagi upė ir Okeanan banguodama įpuola. Tad vakarų pusėje apsupusi neaprėpiama jūra, tad šiaurės pusėje laivybai netinkamas Okeanas plačiai apgaubęs, pabaigoje lyg kokia ranka įlanka užsibaigia, Germanų jūrą sudarydamas".
Toks aprašymas jau visai kitaip skamba. Tarkim tas ežeras yra Aistmarės, tai Skandza tegali būti į vakarus, t.y. Vyslos žiotys. Bet tada nebelieka nei jūros vakaruose, nei šiaurėje neplaukiojamų vandenų. Kažkaip nesiriša. O ir Aistmarės jokios ištekančios upės neturi.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software