Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Будущее археологии лежит в руинах." Эрих фон Деникен
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

aurimass
Posted 2012-01-29 19:12 (#88054 - in reply to #88053)
Subject: RE: Drūsinė

Expert

50050020050101010
Bolia - 2012-01-29 18:01

Drūso ežeras 1300 m. buvo gerokai ( kokis 5-6 kartus ) didesnis 

Ar tokiu atveju Drūso ežeras netampa jūros dalimi? Iš vienos pusės įvykdoma viena Jordano sąlygų - Skandza iš visų pusių skalaujama jūros, bet ežeras jau nebe rytuose, o pietuose ...?

Na už I-II amžius aš negarantuoju, bet XIII-XIV amžiuose panašu kad Drūsas su Aistmarėmis jungėsi, kad ir trumpa, bet vis tik upės tipo jungtimi ( dab. Elbingo upė), kurią aš drįsčiau identifikuoti kaip Jordano Vagi.
Tada būtų įvykdyta ne viena Jordano sąlyga - "pilvas" (Drūsas) kontinente ( dar menkas pastebėjimas - tuometinio Drūso krantų su intakais konfigūracija, hm ... na tokia "žarnyniška" ), iš kurio link jūros veržiasi Vagi, jei ieškant salos neapsiriboti tik nerija - tai "pilvas" rytuose ir upė saloje yra ir t.t.
... kuo daugiau "brendu į šitą pelkę", tuo labiau man pradeda vaidentis , kad Jordano tekstas buvo ir yra skaitomas bent jau Skandsos aprašyme perdaug paraidžiui . Vis labiau bręsta mintis, kad tai yra tiesiog pakankamai nekritiška iš Jordano pusės įvairiausios jam tuo metu prieinamos informacijos kompiliacija, pritempta prie tuometinio lotyniškosios kultūros ir geografijos suvokimo. Tuo labiau, kad kiek išsiaiškinom Jordanas tose apylinkėse pabuvot negalėjo. Vienas kolektyvinės atminties atstovas ( predpoložytel'no kilme tikras gotas) papasakojo apie salą, mislydamas apie Gotlandą, kitas - kažkoks buvęs gal baltas (keltas, slavas, finougras ...) - apie Vistulos deltos salas, trečias prisiminė, kad Vistulai išsišakojus ( t.y. jai pasibaigus - tolesnės atšakos ir dabar Vysla nesivadina, tik ties Gdansku, bet tai jau jauni istoriškai dariniai ) - išsišakojimo vietoje - nagi matosi ta sala, ta Gotynė tarp trijų Vistulos atšakų, ir ežeras/pilvas rytuose ir t.t. ir nei vienas nemelavo, nes pasakojo apie SAVO pro...prosenelių tėvynę , save suvokdamas jau kaip gotą . O Jordanas "užmovė" tą visą informaciją ant tuometinės kultūrinės/georeferencinės bazės ( visai kaip aš su murzilka tik be pretenzijų į Jordano autoritetą ) ir dabar kietos galvos nuo lietuvėlių iki kolumbijų laužo ietis ...
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software