Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
aurimass
Posted 2012-01-30 03:05 (#88064 - in reply to #88062)
Subject: RE: Drūsinė


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Bolia - 2012-01-30 01:56

tai yra tiesiog pakankamai nekritiška iš Jordano pusės įvairiausios jam tuo metu prieinamos informacijos kompiliacija, pritempta prie tuometinio lotyniškosios kultūros ir geografijos suvokimo. Tuo labiau, kad kiek išsiaiškinom Jordanas tose apylinkėse pabuvot negalėjo 

Jordanas be abejo pats nekeliavo, o ir iš kelionės nebūtų nieko pešęs, nebent lėktuvu skridęs. Bet jis akivaizdžiai turėjo prieš akis mums nežinomą žemėlapį. Antikiniai geografai buvo pasiekę labai neblogą lygį, ir po jų visą tūkstantmetį niekas geresnių žemėlapių nenupiešė, naudojosi tuo pačiu Ptolomėjum ir kitais grandais.
Jordanas pats parašė, kad Ptolomėjus nurodė tą, Mela aną, nusirašė nuo Prokopijaus (ar bendro šaltinio) duomenis apie 40 naktų ir t.t.. Tačiau stebina iki tol nematytas Baltijos aprašymas (lyg ranka), Botnijos įlankos ypatumai ir kitos smulkmenos. Todėl greičiausiai visa tai bei tas ežeras su Vagi upe buvo pavaizduoti jo naudojamame žemėlapyje. 


Neprieštarauju. Man irgi susidarė įspūdis, kad Jordanas be paminėtų jo tekste naudojosi kitais, mums nežinomais šaltiniais.
... gal neįtemą, bet su tais antikiniais žemėlapiais kažkokia mistika - nei vieno "padoraus" neišliko, europiečiai viduramžiais pradeda nuo "akmens" amžiaus, paskui staiga "išlenda" Pirio žemėlapiai, tikslūs, koordinuoti, vaizduojantys teritorijas, kurių arabai ar turkai net sapnuose sapnuot negalėjo ... ir vėl šaltinių/pirmtakų nėra ... kiba graikai ar romėnai ant auksinių plokščių žemėlapius braižė, o rabarbarai germanobaltai iš jų auskariukus savo mergoms pagamino
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software