Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2012-02-01 00:53 (#88137 - in reply to #88134)
Subject: RE: Scandza vertimas


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010
Bolia - 2012-01-31 21:35

Kitas klausimas, kokia būtent tauta, gentys ar gentis šia kalba tada kalbėjo. Ir kaip ta tauta, ar genti, ar jų grupė, patys tiksliai save vadino savo kalba, bei kaip juos vadino įvairūs kiti. 

Dar verta pridėti, kad Codex Argenteus yra neeilinis rankraštis, jis išraižytas auksu bei sidabru, ir parašymo laikais (VI a. pab.) buvo toks brangus, kad nei viena pasienio gentelė neišgalėjo tokio pasidaryti. Mano manymu galimi rankraščio užsakovai tik trys: Teodorikas, Alboinas ir mažiausiai tikėtinas Odoakras. Atitinkamai ir jų tautos pretenduoja į rankraščio kalbą. Tik kaikurie forumiečiai kėsinasi paversti baltais kone visas Romon įžengusias gentis.... 


Drįstu pranešti Teodericus mirė 526m. o Odovacerį jis nukirto berods 49Om. Taigi 6 a. pabaigos nei vienas toli gražu nesulaukė. Ostrogotų karalystė Italijoj žlugo 540m. tais metais karalienė Motė Šventa pasitraukė į Konstantinopolį, išsivežė gudų iždą, būtų išsivežusi ir brangias knygas. Casiodoro gudų istorija atsidūrė būtent Konstantinopoly. Kodel Codex Arg. ne?

Codex Argent. rastas v. Vokietijoj netoli Essen 16a. ten gal ir ieškokim pradžios. Kuo blogi pvz. burgundai ar alemanai ar bavarai ar kas tik nori? Gudų 6a. pab. tikimybė artima 0.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Frankish_Empire_481_to_814-en.svgEdited by Arūnas Armonas 2012-02-01 01:18
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software