Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
jurate29
Posted 2012-02-01 05:42 (#88148 - in reply to #88104)
Subject: RE: Scandza vertimas


Veteran

Posts: 274
200501010\\Čia autorius gan smulkiai išnagrinėja kelių šimtų kvadratinių kilometrų plotą, ir, staiga, peršoka į tūkstančių kvadratinių kilometrų aprėptį, nutolusią nuo Skanzos per tūkstantį kilometrų?\\

Kai Roma dar buv o tik palyginti mažas miestas, Europoje vyravo dvi didelės masės žmonių / keltai vakaruose ir baltai rytuose. Tai yra atskira tema, kuri neįeina į mano užsibrėžto darbo planą, bet kurią bent reikia iškelti kitiems, kad pasidomėtų ir aptartų, nes keistu būdu tarp abiejų tų didelių masių buvo stebėtinai mažai susikirtimų, nors buvo laikotarpiu kai Lenkijoj ir Graikijoj jie rubežiavosi. Ar tai buvo lygsvaros klausimas? Sunki žinoti. Nes kitas bruožas yra, kad turbūt tarp jų būta gal net nemažai kontaktų. Nors tai buvo skirtingos kultūros, etniniai ir kalbiniai net labai skirtingos, dabar kai labai pažengė keltų praeities pažinimas, visgi būtų įdomu, jei kas užsiimtų abišalės įtakos klausimu, nes vertėtų pasižiūrėti kiek buvo kontaktų ir prekių ar techninių naujovių pasikeitimo. Viena yra aišku: JOrdanas buvo vienos tų dviejų masių atstovas, jis dar operavo didelių plotų sąvokomis ir tai buvo normalu. Turite kitą pavyzdį: kai atsirado ir išplito Romos imperija, tokiems Amianams peršokti nuo aukštosios Germanijos dabartinėje Belgijoje į Sirijos pasienį, išrodė visai natūralu. Matau prarają tarp tuometinės galvosenos ir dabartinės psichologijos, kuri nemoka, ar nenori, ar nedrįsta nosies iškišti toliau dabartinės Lietuvos ribų.
Šie plotai nereiškia, kad kiekviena tų didelių masių turėjo sav o išeities vietą, pav. keltai ties Šveicariją, o baltai Sančioje. Kas čia keisto?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software