Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2012-02-11 16:53 (#88569 - in reply to #88565)
Subject: RE: Gotiskandza500500500500200100101010
Jūs jau antrą ratą darot. Štai tekstas su žodžiu sala. 

Būtent, paskutiniame sakinyje Jūs matot žodį sala, bet ignoruojat visus kitus.
Jei atvirai, manau kad Skandinaviją autorius paėmė iš Jordano, kuri jau buvo tapusi legenda kaip "tautų lopšys". O langobardų sala - visai kita. Štai Tacitas mini langobardus pastoviai gyvenančius netoli Elbės, tačiau reguliariai lankančius šventą salą Okeane. Laisvas vertimas:

"Patys tarpusavyje niekuo neišsiskiriantys, jie visi kartu garbina žemę – motiną Nertą, manydami, kad ji kišasi į žmonių reikalus ir lanko juos. Yra Okeano saloje šventa giria, joje tai deivei skirtas ir audiniuose paslėptas vežimas, liesti jį gali tik žynys. Pajutęs, kad deivė atvyko ir yra savo šventovėje, jis su didele pagarba lydi ją, tempdamas vežimą įkinkytomis karvėmis. Tada ateina visuotinės linksmybės dienos, šventiškai tvarkomos vietos, kurias ji pagerbia savo atvykimu ir buvimu. Tomis dienomis jie nerengia žygių, neima į rankas ginklų, visi gaminiai iš geležies užrakinami, tada jie pažysta taiką ir ramybę, tik tada jiems tai patinka, ir taip tęsiasi, kol tas pats žynys deivę, pasisotinusią bendravimu su žmonėmis, gražina į šventyklą. Po šito ir vežimas, ir audiniai, ir, jei norite tikėti, pati dievybė apsivalo išmaudant atskirtame ir paslėptame nuo žmonių ežere. Įvykdo tai vergai, kuriuos iškart tas pats ežeras ir priglaudžia".


Tie žemėlapiai jokia čia paslaptis 

Žinau kad ne paslaptis. Tačiau kas gaunasi? Jūs pats iškastravote langobardų vardą, išimdamas vieną morfemą, suradote keletą vietovardžių pagal sąskambį, ir jau skelbiate, kad langobardų vardas savaime subyrėjo? Nejaučiate, kad Jūs ir sukūrėte šią problemą? Pirmiau suraskite, kad langobardai Italijoje būtų pavadinti nukritusiu vardu, tada ir vietovardžiai bus argumentas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software