Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все в руках Господа, и только История ускользнула из-под Его контроля." Збигнев Ежина
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Bolia
Posted 2012-02-28 03:01 (#88798 - in reply to #88778)
Subject: RE: Gotiskandza

500500500500200100101010
> niekas neužfiksavo
Kaip rodo www.lkz.lt kažkas iš kalbininkų užfiksavo, gal net pats K.Būga 

Jūs visiškai neįsiskaitote nei į mano žodžius, nei į tai, ką pats anksčiau teigėte.
Aš jau paaiškinau, kad žodis starosta yra pakankamai vėlyvas ir slaviškos kilmės. Jo galima bendra kilmė su lietuvių storas neturi jokios prasmės, nes lkz.lt žodžiui storas nėra pareigybinės reikšmės.
Lkz.lt yra žodis ciesorius. Padarykite ir iš šio fakto išvadas, bus smagu palyginti.

Vokiško žodžio storr mano žodynai nerodo visai. Rodo Stör, kuris tariasi kitaip ir reikšmė visai kita 

Yra vokiškas žodis starr (nepalenkiamas, stiprus), islandų storr (didelis), saksų stori (didelis), anglų stor (stiprus), taip pat osetinų styr (didelis) ir sanskrito sthirah (stiprus, tvirtas). Yra dar prie to paties lietuviškas žodis styrius (sustingęs).
Žodžio reikšmė kaip "senas" yra semantiškai naujesnė ir paplitusi mažiau, iš principo tik slavų kalbose.
Ta proga pasiūlysiu provokaciją. Jei iš slaviško starosta atsirado langobardų pareigybė, tai iš baltiško senas galėjo atsirasti senjoras. Ką apie tai manote?
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software