 Elite Veteran
Posts: 676
     
|
Langobardai atėjo į Italiją iš tų vietų, kur visai netrūkus šaltiniai suranda vakarinius slavus (Samo valstybė 623 m. ir kt.). Langobardų sąjungoje užkariaujant Italiją buvo saksai, bavarai, gepidai, heruliai, ostrogotai, tiuringai ir daug kitų tautų, tame tarpe keltai ir sarmatai. Šioje sąjungoje manau buvus nemažai ir slavų, kurie turėjo savo seniūnus (starostas). Todėl aptariamos pareigybės vienetinis(?) paminėjimas šaltiniuose gali būti slavų indėlio palikimas. Visų langobardų šiukštu slavais nelaikau, manau juos buvus polietniniu kariniu junginiu, kurių margakalbystę atspindi Sidabrinis kodeksas, ir kurie po Alboino mirties pasirinko susilotyninimo kelią.
Labai pasistengus slaviškų vietovardžių rasti galima. Šneka eina apie Lombardiją, dalinai Piemontą. Santykis su mano manymu baltiškais būtų toks: 8 baltiški ir 1 slaviškas. Jei šnekam apie germaniškus, tai jų būtų dar mažiau nei slaviškų.
Pavyzdžiai buvo pateikti kartu su vertimais.
Patikrinau šituos žodžius su senosios anglų ir saksų žodynais.
http://home.comcast.net/~modean52/oeme_dictionaries.htm
http://beowulf.engl.uky.edu/~kiernan/BT/bosworth.htm
http://www.utexas.edu/cola/centers/lrc/books/asd/index-S.html
vokiškas žodis starr (nepalenkiamas, stiprus) - mes nagrinėjam šaknį stor-, todėl praleidžiu
islandų storr (didelis) - rastas vertimas, viena iš reikšmių tikrai yra didelis
saksų stori (didelis) - nerasta nieko
anglų stor (stiprus) - nerasta nieko
Jei dar rastumėte panašų žodį reiškiantį valdytoją ar viršaitį, tai gal ir patikėčiau, kad tai germaniškos kilmės žodis. |