Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Scandza vertimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2012-03-11 14:19 (#89058 - in reply to #89052)
Subject: RE: GotiskandzaElite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
Tuskawas - 2012-03-10 16:15

aurimass - 2012-03-10 13:07

Tuskawas - 2012-03-10 02:25

Leliwa - 2012-03-09 11:01


Taigi lenkai pigiai prasisuko ir pasisavino gotų istoriją ir tapatybę, kad galėtų visokiems germanams ir švedams įrodyti, kad čia jų "iskonna ziemia" ir, kad anie nepretenduotų į Pomeraniją ir dalį Prūsijos.
Štai jums ir "nesavanaudiškai objektyvi" lenkų gotiškumo versija. 


Su Jūsų straisnio kritika visiškai sutinku, bet vis tik tas R1b1b2 Y-DNA priskyrimas baltams man tikrai įdomus teks giliau tuo pasidomėti Be to jei jau lenkas stengiasi bet kokiais būdais įrodyti savo kilmę iš baltų tai irgi kažkokį požiūrio pasikeitimą rodo Bent jau tą, kad baltai suvokiami kaip vietiniai tose srityse?

PS. Ačiū už lenkiško teksto vertimus :

Na Jūsiškėj haplochiromantijoj neesu stiprus, bet šis lenkų autorius lyg tai prieštarauja

http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm  


na jei tiek pastebėjote tai tikrai haplochiromanijoje susigaudote O šitas lenkų autorius ne tai, kad prieštarauja Leliwos lenkui, o tiesiog dėsto vakaruose populiariausią Eupedijos versiją (lenkų kalbos nemoku bet pagal žemėlapius matau), kuri yra kitokia negu Leliwos lenko, dėl to man anas Leliwos šaltinis ir įdomus


gal Lenkijos teritorijoj vakarietišką (?) R1b1b2 paliko germanai (???) pševorskiečiai ? 


žinoma galėjo ir germanai palikti, ir kryžiokai, nors skaitoma, kad germanams ta haplogrupė nėra gimtoji bet jie turi tikrai didelį tos haplogrupės procentą.

R1b1b2 labiau laikoma keltiška ar baskiška haplogrupe (didžiausias tankumas), nors atsižvelgiant į tai, kad ji 5-10% tankumu paplitusi ir po visą rytų Europą ir vakarų Aziją, gal ja galima laikyti autochtoniška peleolitine haplogrupe. 


Ar jau skaitėte KALEVI WIIK - "Europiečių šaknys"?
Ten autorius labai sistemiškai sudėlioja germanų etnogenezę:
68 pav. iliustruoja kalbinę virvelininkų sudėtį - GERMANAI (Skonė, Jutlandas, Ž.Saksonija, Meklenburgas, Brandenburgas ir Pomeranija iki Odros;
toliau į rytus BALTAI (už Odros iki Pripetės pietuose ir iki Okos rytuose, bei Rygos įlankos šiaurėje); SLAVAI (žemiau baltų iki Karpatų pietvakariuose, Dniepro dešinys krantas pietuose ir iki Volgos rytuose); KELTAI (centrinė Vokietijos teritorija, žemiau germanų); FINO-UGRAI virvelininkai (virš baltų pietų Suomija, iki Ladogos ež. ir iki Uralo upės rytuose).
Taigi jis teigia, kad virvelininkai turėdami panašią kultūrą jau kalbėjo keliomis kalbų grupėmis: germanų, baltų ir slavų ir net SU (fino-ugrų-samių), o žemiau germanų dar kalbėta kletų kalba (Michelsbergo kultūra).
Germanų gimimą jis sieja su kelių kultūrų sąveika: Germanų genetinės šaknys yra siejamos su iš Iberijos baskų atsibasčiusų ir Ukrainos teritorijose buvusių (slavo-skitų?), bei Šiaurės Europos autochtonų medžiotojų -žvejų SU (fino-ugrų-samių) susimaišymu CENTRINĖS EUROPOS ŠIAURĖJE.
Esminis dalykas yra tai, kad jis atskiria germanų kalbos šaknis nuo tautos šaknų.
WIIK teigia, kad germanų kalba susiformavo Balkanuose (ankstyvoji prokalbė Anatolijoje ar net Tol. Rytuose), o genus nulėmė šviežias kraujas Europos Šiaurėje prie Baltijos jūros, kuros susidūrė baskai, SU (fino-ugrų-samių), keltai, baltai, slavai-skitai?.
Taigi germanų, o vėliau gotų kraujas iš dalies yra Iberijos baskų R1b1b2 ir senųjų Samių medžiotojų-žvejų iš vienos pusės, o iš kitos arijų balto-slavo-skitų R1a.
Gotai, deja, greičiausiai nebus baltais pripažinti, kaip to nori "gudų" šalininkaiEdited by Leliwa 2012-03-11 14:24
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software