Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Indeed, history is nothing more than a tableau of crimes and misfortunes." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kaip tėvynė tampa svetima
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
zirgas7
Posted 2012-02-04 05:03 (#88256 - in reply to #88255)
Subject: RE: Metodologinė laisvėElite Veteran

Posts: 676
5001005010105
AUSTA - 2012-02-04 04:57

Tomas Baranauskas - 2012-02-04 04:32

Mes čia Feisbuke ta proga su Mariumi Kundrotu truputį linksmai pasikalbėjome apie Lietuvos istorijos atradimus, kurie gresia, išsivadavus iš metodologinių pančių. Gal ir kitiems bus smagu paskaityti.

T.B. Turiu patriotinę hipotezę - Sovietų sąjunga buvo lietuvių valstybė - lietuviai ten gyveno nuo Nemuno iki Laptevų jūros. Turiu nepaneigiamų įrodymų. Todėl visi, kas nenori tapatintis su SSRS paveldu yra nepatriotai, nes atiduoda mūsų imperija svetimiems

M.K. Na, mes prie alaus su Panku dar ne tokią hipotezę išvartėme Vis galvojome - kaip totorius Murza gali būti tikrasis arijas? Priėjome išvados: totoriai buvo tikrieji arijai. O kodėl lietuviai juos mušė prie Mėlynųjų vandenų? Netrukome ir su tolesne išvada: mušė uzurpatorius Algirdas, nuvertęs tikrąjį sosto įpėdinį - Jaunutį. O patį perversmą organizavo žydai. Jie ir nukreipė lietuvius prieš tikruosius arijus - totorius.

T.B. Al Girdas yra arabas.

M.K. Tarp kitko - visai tikėtinas variantas...

M.K. O Kęstutis tai jau tikras žydas buvo: Kešet...

T.B. Dėl Kęstučio dar nežinau, reikia atlikti tyrimą. Užtat jau dabar aišku, kad Min Daugas yra kinas iš Minų dinastijos.

M.K. Aš tai manau, kad kinai buvo giminingi lietuviams ir tiesioginiai dzūkų protėviai: iš kur gi kitaip garsas "dz"? O pirmasis kinų imperatorius - grynakraujis lietuvis: juk jo vardas - Cin Ši Chvang-di - akivaizdžiai kilęs iš lietuviškų ištiktukų "dzin" ir "kvankt".

T.B. Bet man įdomiausias yra žemaičių paveldas. Vieną didelę gyvatę jie pavadino "ana konda!"

M.K. Čia dar nieko. Paskutinė ispanų užimta inkų tvirtovė vadinosi žemaitiškai - Vilka Bamba. Žemaitis ir Amerikoje - žemaitis: pasiduoda vis paskutinis...

T.B. Čia gal aukštaičiai (plg. legendą apie geležinį vilką ir pan.). Žemaičių tvirtovė vadintųsi Lokia Bamba.

M.K. Yra ir daugiau rimtų ir neabejotinai tirtinų istorinių duomenų. Pavyzdžiui - tiksliai žinoma, kad prūsų kraštas Semba lotyniškai vadintas Zambija. Ar sutapimas su Afrikos valstybės pavadinimu - atsitiktinis? Tikri istorikai žino, kad tokių sutapimų - nebūna.
Kažkada dalis sembų nukeliavo į pietų Afriką ir įkūrė ten valstybę, kurią pavadino senuoju vardu - Zambija. O kiek toliau į pietryčius nužygiavę sembai įkūrė šalį, vardu Mažoji Sembikė - Mozambikas.
Jų šventovė vadinosi Rumuva. Nieko neprimena?

T.B. Ta istorija su Vilka Bamba, atidžiau patyrinėjus, ir perskaičius visas Statkutės de Rosales knygas, darosi aiški - tai vidaus karas tarp aukštaičių ir žemaičių. Ispanai - juk gudų palikuonys iš Sama-Getijos (Žemosios Gudijos). Tai tie žemaičiai ir paėmė aukštaičių Vilko Bambos tvirtovę.
 


atsipalaidavimo valandėlės kliedesiai? na visi žmonės...kam nebūna..:)

bet vistik jaučiasi žmogaus , sukūrusio tokį gerą forumą panika, kad istorija jį ir prisimins tik kaip gero forumo kūrėją. 


Tik ka perskaičiau Gintauto Česnio ir Kęstučio Šapokos istoriją. Tokiais atvejais sakoma: esame suaugę žmonės turėtumėm žinoti kaip reikia elgtis.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software