Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kaip tėvynė tampa svetima
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2012-02-05 19:27 (#88312 - in reply to #88311)
Subject: RE: Metodologinė laisvė500500500500200100101010
Panašu, kad ir šis žemėlapis yra "perkuklus" bent jau vakarinėje baltiškos toponimikos riboje, kuri turėtų siekti bent jau Persantę, kas labai gražiai "susirištų" su archeologijos duomenimis - Oksyvos kultūros arealas. Nes kaip teigia Schallis : a) kad tik į rytus nuo Persantės galima aptikti baltiškos onomastikos jau nuo XII-XIII amžiaus 

Gal ir kuklus tas žemėlapis, teko matyti ir didesnių, kur baltai pažymėti tarp Danijos, Ladogos, Volgos ir Juodosios jūros, bet manau kad tokie mastai daugiau atspindi autoriaus norus, nei faktus. Žinoma, juk galėjo atskiros baltų gentys atskirais laikotarpiais gyventi ir už arealo ribų, kaip kad galėjo baltų hidronimų arealo ribose gyventi ir nebaltiškos gentys.
Šalis lyg ir vienintelis baltiškus hidronimus randa į vakarus nuo Vyslos? Ir tais XII-XIII amžiais gotų jau nebebuvo, ar ne?


baltų pradas į vakarus nuo Vyslos yra chronologiškai ankstesnis, leidžia paaiškinti ir išimtinius leksikos atitikmenis tarp Pomeranijos dialektų ir baltų (bet ne slavų) kalbų, o tai savo ruožtu leidžia iškelti hipotezę, kad palei Baltijos pajūrį būta dialektų kontinuumo 

O ar yra kokių duomenų, kurie leistų bent hipotetiškai pareikšti, kad baltai gyveno į vakarus nuo Vyslos I-V amžiais? Ne iki I amžiaus, ne po V amžiaus, bet būtent tame laikotarpyje? Aš tam matau tik vieną kelią - visą Oksyvos (ir vėlesnę Vielbarko) kultūrą laikyti baltiška.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software