Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kaip tėvynė tampa svetima
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2012-02-05 20:41 (#88319 - in reply to #88313)
Subject: RE: Metodologinė laisvėExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2012-02-05 16:38

o šiaip tai va Jums žemėlapis 

O kur germaniškų, slaviškų, keltiškų ir kitų kalbų hidronimų žemėlapiai? Jūsų pateiktame matosi, kad neabejoti baltiški vandenvardžiai yra tik į rytus nuo Vyslos, kur XII-XIII amžiais žinom gyvenus baltus prūsus. Tačiau tiek Vyslos delta, tiek teritorijos į vakarus nuo jos (kartu su Gdansku - Gotiskandza) papuola į kategoriją "reti arba abejotini". Todėl nieko negalima pasakyti, kol nėra duomenų, kiek ten baltiškų, o kiek germaniškų, keltiškų ar ilyriškų. Laukiu kitų žemėlapių. 


Tai Jūs norite skandinavais ir net keltais Vyslos deltą apgyvendinti Jūs ir ieškokite atatikamų žemėlapių, o kairiame Vyslos krante baltiški hidronimai retoki nes turbūt, kad jie supomeraninti ir iš kur tie keltai galėjo prie Vyslos atsirasti?
[/IMG]

O gal ten visai ne keltiški hidronimai, o dar nesusatemizuotos pirmosios VKK bangos prokalbės palikimas, gi pasitaiko net senųjų europiečių hidronimų?O dabar jau Tamstos bėdos įrodinėti kaip į Vyslos deltą atvyksta germanakalbiai skandinavai ir užkariauja ten viską i dar gal upes pervardina ir t.t. 

Aš taip niekada neteigiau, todėl ir neįrodinėsiu. Mes kalbėjom tik apie tai, ar tikrai baltai nuo seno Vyslos deltoje gyveno. 


kaip jau anksčiau minėjau Vyslos deltoje gyveno VKK palikuonys, o kadangi tame areale daugiausia baltiškų hidronimų tai greičiausiai mūsų nagrinėjamu laiku ten turėjo gyventi kažkokie baltai.

aplamai visą pietinį Baltijos pajūrį reiktų įsivazduoti taip: rytuose rytų baltai, vakaruose germanai o tarp jų tarpiniai dariniai, Taigi prie Vyslos turbūt dar tais laikais greičiausiai gyveno labiau baltai negu germanai
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software