Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The real hero is always a hero by mistake; he dreams of being an honest coward like everybody else." Umberto Eco (1932 - ), Travels in Hyperreality
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Nevalia vėl pavėluoti
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2012-03-11 18:11 (#89060 - in reply to #89056)
Subject: RE: Nevalia vėl pavėluoti - kur?500500500500200100101010
Čia tik atsitiktinumas kad priesaga panaši į tautovardį 

Jokio atsitiktinumo, kai sudurtinis žodis virsta priesaginiu. Visgi sunku priderinti tą faktą, kad daugybėje antikinių šaltinių, tame tarpe ir pas Jordaną, ostrogotai įvardijami tik kaip gotų dalis. Man įdomesnis variantas, kaip etnonimas ostrogotai galėjo įtakoti aukštaičių vardo atsiradimui, bet tiesioginis vieno į kitą išvirtimas, atsiprašant, jau labai labai pritemptas.


Prieš kokį mėnesi čia buvau būtent jums padavęs Bliujienės anglišką straipsnį apie Sūdavaos ir Vielbarko žmonių migracijas 2-6a Aukšaitijon ir citavau išvadas. Nepamenat? 

Straipsnį tai atsimenu, tik prašiau citatos. Dabar perskaičiau dar kartą. Parašyta tik tiek: "Didžiausią įtaką šiuo metu padarė žmonės, migravę iš Černiachovo kultūros srities ir jai artimų regionų". Apie stambias migracijas iš Pavyslio nieko neradau .


Pats sėlių pavadinimas kilo iš lyvių žodžio sälli, kuris reiškia viršutiniai (žmonės). Šį pavadinimą vėliau pradėjo naudoti vokiečių imigrantai. 

Manau kad tas neva lyviškas žodis yra ištrauktas iš oro - niekur tokio nepavyko rasti. Salli įvariose finų kalbose reiškia draugiškumą, draugą, draugystę. Ir dar manau, kad neverta ieškoti. Patys sėliai save taip vadino, turėjo Sėlpilį, gyveno nuo Saločių iki Salako, ir toje teritorijoje iki šiol pilna visokių Salų ir šios šaknies vedinių.


ne tik Sėlija, bet ir: Aukšžeme, Aukškuržeme 

Aukšžemė - čia gi iš XVII amžiaus, tada Kuršo kunigaikštijoje buvo išskirta teritorija Oberhauptmannschaft Selburg, kurią trumpino į Oberkurland. Tą pavadinimą vietiniai latviai vėliau ir išsivertė į Augšzemę. Iš čia taip pat ir Augškurzemė.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software