Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Nevalia vėl pavėluoti
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2012-03-24 03:15 (#89399 - in reply to #89372)
Subject: RE: Nevalia vėl pavėluoti - kur?500500500500200100101010

1. Busbeko gotų kalbos pavyzdžiai yra germaniški.
2. Busbeko žodynėlio žodžiai neišgalvoti, jie atitinka Sidabrinio kodekso žodžius.
3. Busbeko žodynėlis nėra nurašytas nuo Sidabrinio kodekso, nes paskelbtas anksčiau už jį. 

Kas liečia trečią teiginį, tai Ganina labai naiviai kategoriška. Jos argumentas toks: Busbeko ketvirtas laiškas išleistas 1589 metais, Biblija paskelbta 1597 metais, taigi pirmas negali būti nukopijuotas nuo antro.
Tačiau įsigilinkime į istoriją. Busbekas, grįžęs iš diplomatinės misijos, tapo labai artimas Habsburgams ir nuo 1564 metų buvo Rudolfo II mokytoju. 1570 metais iškeliavo į Paryžių, o kai Rudolfas tapo imperatorium, ėmė jo vardu valdyti nemažas Prancūzijos sritis, kaip kraitį gautas Elžbietos, tame tarpe ir Verdeną su garsiuoju vienuolynu, priglaudusiu Sidabrinį Kodeksą. Dar 1552 metais prancūzai aneksavo Verdeną, taip atverdami kelią prie jo lobių humanistams. Tad netrukus Kodeksas buvo surastas, ir jau 1569 metais Merkatorius išleido nuo jo nurašytą Atta Unsar. Tai negalėjo nesudominti Busbeko. Kaip jau minėjau, jis nuo 1570 metų gyveno Prancūzijoje prie Elžbietos dvaro, taigi galėjo disponuoti Verdeno archyvais. Savo laiškus, kaip spėjama, pradėjo rašyti apie 1572 metus, o jau 1573 metais naujasis Verdeno vienuolyno abatas Henris Dudenas, spaudžiamas skolų, Kodeksą pardavė Rudolfui II. Akivaizdu, kad šio sandėrio įgyvendytojas irgi buvo Busbekas.
Kodėl Ganina nurodė 1597 metus, kaip Kodekso paskelbimo, neaišku. Ji didelei pastraipai kaip šaltinį nurodė Tišlerio straipsnį, bet jame irgi tik sausai paminėti metai. Panašiu metu (XVI a. pab.) apie Kodeksą viešai kalbėjo Georgas Kasanderis ir Kornelijus Voutersas, gal tai ir yra tas "paskelbimas"?
Klose buvo nuošalėje, įvartis neįskaitytas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software