Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pietinė Como ežero dalis
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2012-03-20 00:21 (#89237 - in reply to #89236)
Subject: Varyti....Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Tuskawas - 2012-03-20 20:59

Leliwa - 2012-03-19 18:53Tai, kad su BAR nieko neišeina... O kodėl BAR yra lietuviška?
Nebent BARĄ (tipo Bernelių šašlykinė) :sm15: na Jūs tikrai durnių įjungėte, bar yra labai senas IE žodis reiškiantis tam tikrą plotą ar darbų apimtį, pas lietuvius bar'as išlaikė pirmykštę reikšmę, pvz. rugių baras, linų baras, jau sudėjau savo barus kupeton ir t.t. tai yra pirminė reikšmė o Bor šilas jau išvestinė reikšmė, kaip ir baravykas.
Aš tai už "barą" kaip tam tikrą apibrėžtą plotą (kaip senobinę reikšmę), o kas ten iš jo vėliau kilo ir šiaurės IE soros, ir slavų šilai, ir prancūzų barikados, ir amerikonų barai, ir net baravykai tai tik vėlesni išvedžiojimai iš pirminės "baro" reikšmės.


O gal BAR, BAR - BARBARAI iš šilų išlindo ir grąsino senovės graikų civilizacijai...
Ką dar gero miške randate su BAR


O čia tai su Tamsta visiškai sutinku, pvz. kokioj graikų pasienio provincijoj iš gūdaus šilo išlįsdavo koks baltas meškos kailiais apsikarstęs, šmaukšteldavo graikų vietininkui rąstu (medžiu) per galvą ir už karšėnios paėmęs rėkdavo "Šitas tavo baras - dabar mano baras, ar aišku?" nu tai aišku, kad juos iš karto barbarais pradėjo vadinti

PS. Biški patikslinsiu ir Tamstą ir save, Graikijoj šilų nebuvo... tik bambukų giraitės :sm19: Toliau gvildenant "BAR-", "BOR-" natūraliai užkliūna ir kita šaknis "Var-" ir jai gimininga "vor-".

Varyti...... 


Vara-prievarta, tvarka, jėga....

Varangė

Varanka

Varas

Varinčius

Varauna

Varauti

Varava

Varčia

Ir t.t

Šioje temoje išplėtoto "Baras" kontekste turime labai įdomią seką: varyti- ginti, vyti, gaminti(gėrimus, uogienę, degutą, degtinę)>varas- (šatra, kartis tvorai tverti)> pravaras>pravarinė>pravoras>pravarėlis> aptvaras.... tavoras,

Na nepaprasta čia viską išrikiuoti, bet žvilgtelkim į vora-eilė, virtinė, rikiuotė, apibrėžtas kiekis...apkasas,

Ir vėl voravoti- saugoti, išsaugoti, pasaugoti...Neįtikėtina, bet girdžiu balsus skolinys, tik va reikšmė absoliušiai išvirkščia.

Vortas-kerdžius
Vortuiti-saugoti

Kyla labai rimtas noras susieti bar- su var, nes kalbama praktiškai apie tuos pačius dalykus. Manau tai vėlgi tarmiški variantai

P.S.var̃ interj. NdŽ kartojant nusakomas neaiškus kalbėjimas, marmėjimas: Žydai tas in tą var̃ var̃ var̃ Db. Kai susitinkava su juo, tai tik var̃ var̃ var̃ kai žydai [vokiškai šnekamės] Snt.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software