Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Aukštota
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Vardulis
Posted 2012-03-22 16:55 (#89361 - in reply to #89360)
Subject: RE: Aukštota

Veteran

10050101010
Gerai, o atmintis, kad Trakai ir Vilnius yra senosios Lietuvos sostinės, o atmintis, kad senovės lietuviai buvo nekrikštai ir kovojo su kryžiuočiais-vokiečiais – tai nėra gyvoji tautos atmintis? O dainose kiek tokios atminties yra...
Antra, jokių aš pavadinimų paraidžiui ant kitų nepritempinėju, čia tik tamstos išsivaizdavimai. Ir kuo neįtiko „Aukštota“ – šis įrašas fiksuotas senuosiuose raštuose, ir puikiai dera prie žinomų aukštaitis-kalnietis pavadinimų, kurie, irgi, neišsigalvoti mano įrašai. Be to, pats Vytautas davė „Aukštotos“ apibrėžimą, taigi, kur gi tos aukštumos dabar siūlote man ieškoti? ant Gedimino kalno? ar siunčiate dar toliau – ant Uralo? Vienintelė aukštuma šiame regione, tais laikais aukštaičių ir buvus plačiai gyventame, yra kur? Taigi, prielaida, kad, gal būt, „Aukštota“ ir yra senovinis tų aukštumų lietuviškas pavadinimas visai logiška. Kitas klausimas, ar „Aukštota“ apima visą dabar įvardijamą „Valdajaus“ aukštumą ar tik jos tada lietuvišką dalį (Baltarusija, dabartinės Rytų Lietuvos Aukštaitijos kalvos). Kad ta aukštuma yra žinoma ir svarbi, pasižiūrėkite senovinius žemėlapius, taigi lietuviai čia gyvendami turėjo ją kaip nors vadinti? ar ne? Ar ne apie tą aukštumą ir kalbėjo mūsų Karalius?

Edited by Vardulis 2012-03-22 16:59
Top of the page Bottom of the page

Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software