Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aukštota
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
aurimass
Posted 2012-03-24 14:02 (#89407 - in reply to #89404)
Subject: RE: Aukštota


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Bolia - 2012-03-24 04:10

Vytauto gi paaiškinimai, kas yra žemaičiai ir kas aukštaičiai – gerai žinomi, lyg ir. O vienintelė aukštuma šiame regione ir yra Valdajaus aukštuma 

Jei jau skaitėte Vytautą, tai turbūt pastebėjote, kad jis aiškino juos visus esant viena tauta - lietuviais, o skirtingus pavadinimus atsiradus vėliau ryšium su Baltijos jūros krantu. Nukėlus aukštaičius net į Valdajų, visi nuo jo iki Baltijos turės būti pavadinti žemaičiais, o tai jau, pripažinkite, nesąmonė gaunasi.
Be to prisidedu prie Arūno, kad pirminis variantas buvo be -k-, kuri atsirado vardui keičiant prasmę (prisiderinant prie žemaičių kaiminystės). Tik man panašiau, kad pradžioje buvo ne aust-, o aist-, t.y. protėviais dalinai buvo aisčių migrantai. 


įkišiu savo trigrašėlį mano kuklia nuomone-versija pavadinimai Aukštaitija, Žemaitija susiję ne su genčių pavadinimais ar geomorfologinių formacijų terminija aukštuma-žemuma, o tiesiog su pasaulio šalių - rytai-vakarai, saulė aukštai-žemai. Užtat ir Auštota - saulė teka - aušta. Pas pusbrolius slavus labai gražiai tas išlikę - восток-запад, vscho'd-zacho'd ir t.t. O pirminis variantas gal vis tik buvo su -k- - aukšta ( kyla saulė ), kur vėliau -k- iškrito, kas kiek žinau labai būdinga, o besikeičiant prasmėms "(prisiderinant prie žemaičių kaiminystės)" ( ) sėkmingai "sugrįžo"... na bet aš nekalbinykas apie sandus ar kitokį smėlį lai specialistai pasisako ...
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software