Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Працуй пільне, будзе дома Вільня." Беларуская прыказка
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gaidma
Posted 2012-04-15 14:33 (#90040 - in reply to #90025)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologija


Veteran

Posts: 158
100505
...esate nusiteikęs įdėjai, kad Rytų Lietuvos pilkapių kultūrą suformavo vien ateiviai iš Mozūrijos, vietinius gyventojus išstumę, sunaikinę, likučius asimiliavę, o gal jų beveik net neradę?

Ne visai taip. Manau, kad ateiviai iš Mozūrijos/Sūduvos buvo pagrindiniai (sąveikoje su brukšniuotaja keramika) R. Lietuvos pilkapių kultūros pradininkai, tik vėliau buta migracijos iš rytų. Susidaro sekantis vaizdelis.

1. II-III a. prasideda migracija iš Mozūrijos/Sudūvos per Panemunę, pradžioje į Žeimenos ir Neries (mažos dalies) upių baseinus į brūkšniuotosios keramikos teritoriją, taip pat kultūriškai mažai įtakos padariusi migracija iš dabartinės šiaurės vakarų Lietuvos teritorijos. Vėliau dalis brūkšniuotos keramikos nešėjų pastumiami į pakraščius.

2. IV-V a. vyksta R. Lietuvos pilkapių kultūros arealo plėtra. Migracija iš pietryčių Černiachovo kultūros (gotai/klajokliai). V a.pastebimi kultūriniai pasikeitimai?

3. V- VI a. įsigali kultūriniai ryšiai su Dunojaus vidurupio (Vielbarko kultūra?) ir teritorija tarp Bugo ir Dnestro (kai kurie teigia, kad būta migracijos, vėlgi gotų įtaka).

4. VI-VIII a. ir vėliau migracija mažomis grupėmis iš rytų baltų regiono. Galimai ateina Nemuno ir Neries tarpupiu.

5. Apie IX-X a. spaudimas iš polockiečių pusės vakarų kryptimi.

Gal kas galėtu patikslinti?


Man tik idomu kaip i visa sita antropologija, kraustymasi, Vidurio Lietuvos plokstiniu kapu ir veliau jos itakota Rytu Lietuvos Pilkapiu kultura telpa Palemono legenda? Zinoma visus Palemonus, romenus ir uzjurius reik atmest bet imant pati nauju atejunu fakta ir plitimo bei itakos kryptis?
Atsikrausteliai panasiai nuo Dubysos ir Centrines Lietuvos slenka lyg Rytu Lietuvos ir net nurodomos sritys, kryptys ir tam tikri laiko tarpai.


Negaliu šio klausimo pakomentuoti, bet dėl krypčių nuo Centrinės Lietuvos kažką yra rašęs Bertašius, su kuriuo daugelis nesutinka.

P.S. Čia kaip su tais 40 proc. rytų baltiškais antropologiškais-genetiškais tipais Gotlando palaidojimuose. Kokia kalba jie kalbėjo - tie palaidojimai?

Atsitiktinai susiduriai su šia informacija, todėl pacituosiu iš anglų kalbos (kalba eina apie genetika). 'LWB allele' yra puikus indikatorius rytų baltų kultūrinės įtakos. Gotlandas turi LWb, bet tai yra greičiausiai post- Fatjanovo Estų priemaiša.

Reik manyti, kad buvo atplaukę baltai iš buvusios Fatjanovo kulturos, kurie vėliau susimaišė su vietiniais, dalis gal grįžo namo. Išeitu, kad bent pradžioje atplaukusieji kalbėjo baltų kalba.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software