Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Уничтожение прошлого, возможно, худшее из всех преступлений." Симона Вейль
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gaidma
Posted 2012-04-16 14:14 (#90069 - in reply to #90053)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologija


Veteran

Posts: 158
100505
Nelabai supratau, ką reiškia tas "kultūros pradininkai". Jei jau primetė vietiniams savo gyvenimo būdą ir papročius, tai juos arba išvijo (sunaikino), arba totaliai užgožė. Galite detaliau apsakyti, kas slepiasi po žodžiu "sąveikoje"? Ir kur Jūs IV-V amžiuose įsivaizduojat ribą tarp rytų ir vakarų baltų?

Kultūros pradinkai supraskite, kaip Rytų Lietuvos pilkapių kultūros vienas iš pagrindinių varomųjų komponentų, su vakarų baltų atsiradimų siejamas buvusių gyvenviečių perstatimas ir naujų atsiradimas, palaidojimai naujose vietose, metalurgigos vystimasis, pradėta gyventi šeimomis ir kita. Manau primetė vietiniams savo gvenimo būdą/kultūrą, dėl to dalis brūkšniuotosios keramikos nešėjų pasitraukė į atokesnias vietas, reikia turėti omeny , kad šios vietovės tuo metų buvo mažai apgyvendintos. Reik manyti, kad atsikraustė ir būsimi kunigaikščiai, kurių tarpusavio ryšiai vėliau atsispindi bendruose karo žygiuose mozūrų, jotvingių ir lietuvių.

Sąveikoje reikštų, kad dalis gyventojų susimaišė su ateiviais palikdami abiems kultūros budingus elementus, tas matosi iš rastos keramikos mišrumo arba gamybos tradicijų susipynimo, kurį atspindi grublėtos keramikos puodai su brūkšniavimo žymėmis. Taip pat kalbos tarmių maišatis.

Vakarų baltų riba yra palei jotvingius (juos priskiriant v. baltams), toliau Šventosios upe ir palei sėlius (juos priskiriant v. baltams). Visa kita į rytus būtų rytų baltai, nors teisingiau būtų išskirti ir centrinius baltus, buvusia brūkšniuotos keramikos sritį.

Polockiečių (krivičių) spaudimu tai nevadinčiau, greičiausiai jie buvo vietiniai baltai asimiliuoti slavų,

Pažiūrėjus į faktus, kad Lietuva tapo Rusios duoklininke ir mokėjo duoklę Polocko kunigaikščiams to nepasakysi ir žemėlaipiai rodo įsiveržimą į Lietuvos teritorija.
http://viduramziu.istorija.net/c1009.htm
http://www.euratlas.net/history/europe/900/index.html

Gal tuo galima paiškinti žirgų koncentraciją vidurio Lietuvos teritorijoje, taip reikalinga atsispirti Polockiečių spaudimui.


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software