Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2012-04-18 03:05 (#90094 - in reply to #90090)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologija500500500500200100101010
Ne visai sutinku, rašoma, kad atskira rytų baltų šakos kalba pietinėje rytinių baltų dalyje ėmė klostytis nuo VII a. 

Čia rašoma apie rytų baltų skilimą į tarmes (lietuvių, latvių ir t.t.), iki to laiko rytų baltai jau rėmėsi į Baltiją, įskaitant kuršius, nadrūvius ir skalvius (Zinkevičius, Lietuvių kalbos kilmė, T.1, psl. 336-340). Aš linkęs tą datą pavėlinti, bet nedaug.Kulikauskienė šneka ir apie lietuvių genties susidarymą, kuri sieja su rytų slavų spaudimu, kurie spaudė baltus, o pastarieji stumesi vakarus 

Taip, siejo. Bet, jei pastebėjote, tai paimta iš ankstesnių laikų, kai dar veikė "senoji mokykla" (apie slavus arba gerai, arba nieko). Vėliau ji žymiai sušvelnino savo nuomonę slavų svarbos klausimu. Daugelio kitų archeologų nuomone (kuri labiau patinka ir man), slavų ekspansija pasiekė šias vietas žymiai vėliau.o dėl migracijos iš rytų baltų teritorijos, reik manyti jį nebuvo didelė, o pagrindinis srautas nuėjo į Latvijos teritoriją, kur yra aiškus pėdsakai. 

Pritariu. Latviai iš vienos pusės, kuršiai - iš kitos smarkiai stumtelėjo finus į šiaurę. Be naujų migrantų vargų ar tai būtų pavykę.Būsiu suklydęs ir kitus suklaidinęs, dėl Černiachovo kultūros, ji buvo multi-etninė r. baltų, slavų ir gotų. 

Niekaip nerandu, kurgi Jūs tai išskaitėte.
Dauguma Rudič darbų yra skirti įrodyti jos keistą teoriją apie tai, kad Černiachovo kultūros pagrindu buvo keltiškasis elementas, atsekamas dar nuo linijinės - juostinės keramikos laikų. Tačiau nekreipiant dėmesio į išvadas, galima surasti ir įdomios informacijos. Daugiau Rudič straipsnių galima rasti internete, bet pagrinde jie ukrainietiški.
Tik pasakysiu atvirai - remiantis antropologija dar nė vienas istorikas neišgarsėjo, tai tegali būti šalutiniai įrodymai. Kaip ir minėjote anksčiau, metodai pasenę, nepatikimi.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software