Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The real hero is always a hero by mistake; he dreams of being an honest coward like everybody else." Umberto Eco (1932 - ), Travels in Hyperreality
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gaidma
Posted 2012-04-18 21:44 (#90102 - in reply to #90094)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologija


Veteran

Posts: 158
100505
Niekaip nerandu, kurgi Jūs tai išskaitėte.
Dauguma Rudič darbų yra skirti įrodyti jos keistą teoriją apie tai, kad Černiachovo kultūros pagrindu buvo keltiškasis elementas, atsekamas dar nuo linijinės - juostinės keramikos laikų.


Mano paminėtam straipsnyje (nuorodoje) aptariama tik dalis Černiachovo kultūros teritorijos (vidurio Dniepro stritis), kuriame minimi ir baltiški tipai (jų palaidojimo/gyventos vietos), tai nei kiek nesikerta su jo teiginiais apie keltus, kurie galėjo būti vakarinėje Černiachovo kultūros dalyje, o pietuose Sarmatai. Baltai ten sudarė tik maža dalį Černiachovo kultūros gyventojų, pietvakarių Kijevo ir šiaurės vakarų Čerkasų regionai (beveik pačiausias baltų lopšys).
Dėl migracijos pagrinde remiuosiu Bliujienės straipsniu, Rudičiaus darbų epizodas, tik papidomas patvirtinimas, kad jie ten buvo, ir Česnys tik palygina antropologinius tipus.

Klausimas kokio masto ta migracija buvo? Pagal teritoriją, įvertinant ir kitus kaimynus Dniepro baltus, teritorija nedidelė (nes link Pripetės upės prasideda pelkės, o iš Dniepro dešnės jau buvo Kijevo kultūra, tai neturėtu būti labai didelė.

Čia atrodo buvo Hunų ekspansija/spaudimas (kuri palietė ir Lietuva, radamos jų strėlės tuo laikotarpių), o slavų kaip ir sakot vėliau.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software