Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Желание нравиться своему веку часто бывает поводом к тому, чтобы не нравиться потомству." Пьер Мариво
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gaidma
Posted 2012-04-19 20:54 (#90109 - in reply to #90105)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologija


Veteran

Posts: 158
100505
Pabandysiu atsakyti į gijos klausimą. Manau kad Rytų Lietuvos pilkapių kultūra susidarė anksčiau čia buvusios Brūkšninės keramikos kultūros pagrindu, įtakojant negausiems, bet pažangesniems ateiviams iš pietvakarių, šiaurės vakarų, o vėliau ir iš pietryčių.

Dar pridurčiau, kad V a. deginimo papročio atsiradimą galima sieti su Černiachovo kultūrios (baltų) migracija, bei pagal Tautavičių galindų/sūduvių vėlesnėmis bangomis.
Tai pat, dėl pietvakarių ateivių dominavimo priskirčiau vadysčių (elito) atsiradimą galindams ir sūduviams, kadangi pastebimas kunigaikščių kapų bendrumas tarp prūsų ir lietuvių, vidurio Lietuvos. Galima manyti , kad teorijos apie Mindaugo, Ringaudo ir kitų kilmę iš prūsų nėra iš piršto laužtos.

Kalbant apie VII- VIII a. Lietuvoje dar pastebimi naujų pilkapių įrengimo papročiai, budingi Moščino (r.galindų) kultūrai, vietoj akmenų kapai apjuosiami grioveliais (Vaškevičiūtės straipsnis), šią migracijos bangą galima būtų priskirti jau slavų spaudimui rytuose, kaip ir kalbėta didesnė dalis migravo link Latvijos teritorijos. Tuo laikotarpiu turbūt būta ir prūsiškų bangų, bet daugiau jos lietė vidurio Lietuvą.

Etnogenėzės klausimas daug maž darosi aiškesnis, lieka suprasti iš kur atsirado Lietuvos pavadinimas? Nepanašu, kad buvo kiltis, kuri vadinosi lietuviai ir gyveno jie prie upelio vardu Lieta, o iš tos šeimos kilo galingi kunigaikščiai.


P.S. Genetika rodo, konkrečiai 'LWb allele', kad galindai ir rytų galindai buvo skirtingos gentys, turbūt pavadinimą įtakojo geografinė padėtis, kaip ir lat-galių.Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software