Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2012-04-26 23:40 (#90268 - in reply to #90260)
Subject: Re: Rytų Lietuvos pilkapių atsiradimas, antropologijaExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
gaidma - 2012-04-26 17:52

labai įdomu būtų sužinoti Zarubincų kultūros arealo antropologinį tipą, nes jau keliuose šaltiniuose radau nuomonių, kad po V a. į Rytų Lietuvą atvyko atvykėliai iš Zarubincų kultūros teritorijos (ta prasme teritorijos, kurioje anksčiau buvo ta kultūra) ir kad jie pradėjo skleisti deginimo paprotį.

Manau maišote pavadinimus, Zarubincai gyvavo III a. prieš Kr. iki II a. po, paskui jų pagrindu susiformavo Černiachovo kultūra, tai gaunasi vienas ir tas pats. Kiek žinau kitų ir senesnių kultūrų antropologinius tipus turi VU anatomijos, antropologijos katedra. 


Kad lyg nelabai maišau, kai kurie autoriai Zarubincų kultūrą (ar jos didelę įtaką) įžvelgia ir Kijevo kultūroje, kiti Kijevo kultūrą iškiria kaip atskirą kultūrą susiformavusią Zarubincų ir Černiachovo kultūrų įtakoje, na bet ne tame esmė Svarbiau tas, kad Kijevo kultūra (ar Zarubincų senosios liekanos su Černiachovo priemaišomis) V a. išsilaksto paspausta hunų, ir labai tikėtina, kad dalis Zarubincų-Kijaviečių (su mirusių deginimo papročiais) lekia ne tik į Bielorusiją, bet ir į rytų Lietuvą ir kas įdomiausia jų antropologinis tipas nuo vietinių beveik nesiskiria, nes ir pirmuose m.e. amžiuose Zarubincai dažnai keliavo (grobė, migravo) į rytų Lietuvą. Taigi jei galbūt II-Va. vakarų baltai ir turėjo kažkokią įtaką rytų Lietuvos teritorijoje, ji buvo visiškai eliminuota po V a. rytų Baltų migracijų iš rytų ir pietryčių, tą visiškai aiškiai parodo ir antropologiniai duomenys.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software