Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Men willingly believe what they wish." Julius Caesar (100 BC - 44 BC), De Bello Gallico
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Lietuvos vardo atsiradimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Tuskawas
Posted 2012-04-26 22:15 (#90264 - in reply to #90227)
Subject: RE: Lietuvos vardo atsiradimas

Expert

500500500500200101010105
gaidma - 2012-04-25 20:47

Antra ir vėl Jūs su ta savo susimąstyta aksioma, kad lietuvių kunigaikščiai buvo vakarų baltai svaičiojate.

Tai, kad neuždrausta kalbėti, kad dalis lietuvių kunigaikščiai buvo vakarų baltų ir jų įtakoti ar čia tabu? Teorija ne mano aš ją išskaičiau literatūroje po 2000m. Apie įtaką iš vakarų baltų arealo ir knygelėse pradeda užsiminti, ir pavieniai straipsniai, net ir Jovaiša tą pripažįsta. Išvadų 10 punktas.
http://www.istorijoszurnalas.lt/index.php?option=com_content&view=a...

man tai labai keistas tas Jovaišos 10 išvadų punktas, visame straipsnyje ir devyniuose išvadų punktuose Šimėną ir kitus ateivių šalininkus na puch i prach deda, o dešimtame punkte palūžta ir pradeda visam savo dėstymui prieštarauti

Man Pašuto teorijos nepatinka, ... ir išlindo lietuviai iš miško ir sukūrė galingą valstybę.

Jei IE išlindo iš miško ir pusę pasaulio nukariavo, kodėl gi lietuviai išlindę iš miško negalėjo galingos valstybės sukurti?

Visų pirma turbūt forumo kalbinykai pasakytų, kad forma "leiter" būtų išvestinė iš "leita" o ne atvirkščiai.

Sutinku. Visada sakiau, kad lieta iš leita arba vėliau vakarų baltų šneka leita (žemaičiai, prūsai, jotvingiai) ir lieta (aukštaičiai).  

Tamsta truputuką susipynėte žemaičiai yra rytų baltai kaip ir latviai, kurie sako ne lietis, o leišis Be to manau, kad ir jotvingiai nepagrįstai vakarų baltams priskiriami (bet čia jau visai kita tema).

Edited by Tuskawas 2012-04-26 22:24
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software