Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


herbai
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
jurate29
Posted 2012-05-12 01:23 (#90452)
Subject: herbai


Veteran

Posts: 274
200501010
Lankantis svečiams iš Lietuvos, atsitiktinai, jau beveik jiems išvažiuojant, kilo mintis parodyti būdingą ispanų į P.Ameriką atgabentą ir tropikų kraštuose užsilikusį (Europoje berods jau nevartojamą), bet Lotynų Amerikoje turbūt kiekvienuose namuose turimą įrankį, kuris yra drauge ir ginklas ir ūkio reikmuo, kai reikia prasiskinti kelią tankumynuose ar apsiginti nuo priešo. Ištraukiau rodyti senąjį, prastą ir paprastą, daug vartotą, ar ne iš vyro tėvo dar paveldėtą, ir kitą, naują, sūnaus pirktą beveik kaip papuošalą, išdabintą ir išdailintą, ispaniškai vadinamą "machete", kurią lietuviškai vaikai tardavo "mušėtė". Kiek pamenu, Lietuvos Televizijos filmuotojas, Stasys Petkus, abi "mušėtes" nufotografavo. Senesnė ir autentiškesnė "mušėtė" yra lenkta, platesnė gale ir baigiasi maždaug 60` kampu.
Reikalas yra, kad svečiams išvažiavus, prisiminiau kad forume, teko matyti Kestučio pestininko herbą ir Vytauto Vyties herbus su tokiu kalaviju, vėliau pakitusiu į dabartinės išvaizdos kalavijus / lygiai kaip pas mane randasi senasis, tradicinis įrankis, ir vėlesnis, naujos gamybos. Herbas paimtas iš „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2009) » 2009 m. gegužės 21 d. Nr. 10 (410), pasikalbėjimas su istorike Violeta Rutkauskiene. Nuoroda randasi Forume įdėta visai nesenai, kalbant apie herbus.
Klausimas yra sekantis: ar archeologai yra radę tokios formos kalavijų, nors gal jie ir gali būti laikomi ūkio padargais? Ar yra kas nors daugiau žinoma apie tokius įrankius senovės baltų žemėse?
Dalykas gal nėra svarbus, bet sukėlė žingeidumą.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software