Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "If you have knowledge, let others light their candles at it." Margaret Fuller (1810 - 1850)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dovydiškių sutartis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
VirginijusD
Posted 2012-07-13 11:40 (#90975 - in reply to #90970)
Subject: RE: Dovydiškių sutartis500500500500200200
Vertybės nesikeitė niekada, jų traktavimas keitėsi,
tiesiog dabar mes diskutuojam apie vienos istorinės asmenybės veiksmus ir kokią galimą įtaką tie veiksmai padarė man, mano vaikams ar mano proproseneliams, TIK TIEK ... baikim mes su tuo marksistiniu/nacionalistiniu/šapokistiniu (kuris jau savo darbą - ir teigiamą, atliko) požiūriu į istorines asmenybes.
Jogailos bėda, prakeiksmas ar dar kaip norit negražiai pavadinkit - jo amžininkai. Matyt gediminaičiai visi turėjo tėvo/dieduko genialumo geną, todėl to meto Lietuvos istorija tokia audringa - ir per tas giminės audras - kiek mes bedievintume Vytautą, laimėtoju "išplaukia" - Jogaila, kita bėda - kad su juo - Lenkija, tokia, kokia yra. Galim fantazuoti - Jogaila nesižianija su Jadze - Lenkijai, kaip vieningai valstybei šakės - juk šitas matrionimumas ir buvo sugalvotas lenkų ksiendzų, bo kitaip prasidės pilietinis karas - Piastai į vieną pusę, habsburgai į kitą, liudvikovcai vengriški į trečią - na bet čia nuopelnai Lenkijai. O Lietuvai ? a jis pats ir buvo Lietuva. Ar kolegos suvokiat - po dėdulės Kęsto mirties jis ir buvo LIETUVOS valstybingumo įsikūnijimas - de facto ir de jure, o mes garbinam maištininką, uzurpatorių Vytautą ? grįžkim prie bėdžiaus Jogailos ( Morkūno tėvams norėčiau kokios skanios arbatos su sausainiukais nusiųsti ir savo žilos galvos pagarbą ). Praleiskim "sunkią vaikystę ir jaunystės metus" - po 1399 m. (jadzės ir naujagimės mirtis) jis Lenkijos soste - nominalas - LDK jėga pas Vycką, lenkų prochodimcai mylimoj Polskoj daro ką nori - o jis padovanoja pusei Europos dinastiją (netokis jis senas buvo, kad vaikus daryt - Varnietis gimė kap roz), gal tik įsčių gyvybingų, lietuviškų , reikėjo.
vėlgi - Vytautui mirštant anas savo šeimą paveda ne broliui, o pusbroliui - manau kad dzin buvo karališkasis titulas, greičiau kiti dalykai, kad kitas kuzenas "neišskabytų".
Na o grįžtant prie vertybių - sudarykim lyginamąją Vytauto šunsnukybių ir pusbrolio Jogailos lentelę - kas kurį ? Tiesiog du labai gabūs (genialūs) žmonės atsidūrė vienoje erdvėje ir laike ... ale kažkas juos siejo ? kas trukdė Vytautui 'nugnybti" brolelį per eilines, jo mėgstamas medžiokles Lietuvoje ? arba atvirkščiai - Skirgailiuką tai ramiai 'padėjo" ant lentynos, kai patapo perdaug nereikalingas...
 

Lyginate nepalyginamus dalykus. Jogaila be vargo iš tėvelio paveldėjo DK postą, a kuom baigė (Lietuvoj)? Nulis! Kartu su visais algirdaičiais. A Vytautas - niekšelio intrigų dėka prarado viską, ir turbūt tik valios dėka atsikovo daugiau nei priklausė, ir tėvelis jam čia jau nebepadėjo.
Kur link Jūs (ir kiti liolekai/bolekai) lenkiat - Jogaila "DIDYSIS"??? Atsipeikėkit! "Didysis" Lenkijos karalius slėpdavosi nuo savo pavaldinių valandų valandoms užsidarydamas išvietėje. Ir negi Jūs tikrai tikite, kad būdamas 80-ies pradėjo "didingą" dinastiją? Ir ką gi ta "didinga" dinastija davė Lietuvai? Lenkų kalbą ir kultūrą mainais į Ukrainą? Jei nebūtų peršokęs pas lenkus, minėtume jį ne dažniau už Jaunutį.
A Vytautą Didžiuoju ne Šapoka ir ne bolševikai pakrikštijo. Jis, beje, ir šiuo metu yra tam tikra ikona, valstybės simbolis. Kaip Vytis ar Trispalvė. Taip kad truputuką pagarbiau su "Vyckomis", a?

Edited by VirginijusD 2012-07-13 12:52
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software