Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dovydiškių sutartis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
aurimass
Posted 2012-07-14 03:22 (#90986 - in reply to #90985)
Subject: RE: Jogailos "strateginis manevras"


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
VirginijusD - 2012-07-14 02:05

Jei kalavijai atsiunčiami prieš prasidedant kautynėms, kaip lyg ir sugeruoja didysis lietuvių mylėtojas Dlugošas...  

Jūs neįdėmiai skaitėte. Pacituosiu da kart:
"Lietuvos gi kariuomenė, kunigaikščio Aleksandro (Vytauto), nekentusio jokio delsimo, įsakymu, dar anksčiau pradėjo mūšį". Taigis, net lietuvių Draugas pripažįsta, kad mūšis prasidėjo da prieš kardų įteikimą.
Taigis, klausimas lieka: prasmė?

...lenkai nelaukė ir nesitikėjo kryžiuočių puolimo, o eiliniai baltarūbiai apie jokius susitarimus nežinojo ?  

Jokio užpuolimo nebuvo! JOGAILĄ NEVA ATAKAVĘS VIENIŠAS KARYS BUVO ATITRŪKĘS NUO PAGRINDINĖS RIKIUOTĖS, ATAKAVUSIOS "NEŽINIĄ KĄ". 


na va mes lyg ir apie tą patį ir taip pat, ale savaip - Dlugošas pripažįsta, kad Aleksandras SAVO niuožiūra pradėjo mūšį, bet KARALIUS neAleksandras, todėl kalavijų įteikimas lyg ir logiškas - KARALIUS KARALIUI siunčia, o ne kažkokiamtai leksandrui - mūšis pagal riteriškas taisykles lyg ir neprasidėjęs, nes vasalas kažkokias tai plunksnas kažkam tai kedena - a jaučiat skirtumą ? dar Jogaila - NEKARIAUJA - kol negauna kalavijų - oficialaus kvietimo į mūšį - IŠŠŪKIO. Kol Skisora Hainsui snukį preskonferencijoj mala, o Kličko žiūri ir žvengia - čia dar nekaras, o kai agentai suredaguoja sutartį (kalavijus gauna) - ... atleiskit už primityvumą - bet manau prašokat svarbų momentą - kada jie buvo įteikti - kad Aleksandras/Vytautas savo nuožiūra pradėjo mūšį - sutaria abu pagrindiniai istoriniai šaltiniai -ir Dlugošas ir C.C., bet - man nesiklijuoja įteikimo momentas - Dlugošas akcentuoja 'dar anksčiau pradėjo mūšį' - na imu analogą Kresi mūšį (biskį ankstesnis) - niekas jokių železkių nesiuntinėjo,o "išskabė" prancūzus prancūzai/anglai ir viskas - du siuzerenai susikovė tos pačios žemės. O dabar dar ankstesnė romantinė istorija - Ričardas Liūtaširdis siunčia Salah Ad Dinui kalaviją ir lanką ?
Dar kartą pasikartosiu - Jogaila, lenkai buvo sutarę su Ordinu, Zigmantu "pastovėti veidas į veidą" ir išsiskirstyti, kol Vycka kausis ir bus sutriuškintas, KARALIAUS garbė nenukentėjo, nes ten kažkoks savavalis leksandras dešiniam kariuomenės sparne pasiautėjo, o pats KARALIUS nekariavo. Ordinas su juo NEKARIAVO, o kariavo su pablūdusiais pagonimis, kurie VARGŠĄ KARALIŲ privertė kariauti.
BET, mūšio metu ORDINO bernai įsikarščiavę nutarė - jei lietuviai PABĖGO, jų NĖRA, pribaikim ir lenkus neapmokytus naujokėlius, tuo labiau kad du trečdaliai kryžackos kariuomenės dar likę - va tada ir pasiunčia kalavijus. Todėl Jogaila ir pasiunta ir kalba apie Zigmuko išdavystę. O Vytautas, savo ruožtu atitraukia centrinės grupuotės dalinius, kad kryžiuočiai "užsibestų" ant lenkų, krūmuose belaukiančių.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software