Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dovydiškių sutartis
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
VirginijusD
Posted 2012-07-15 13:14 (#90999 - in reply to #90986)
Subject: RE: Jogailos "strateginis manevras"500500500500200200
... bet KARALIUS neAleksandras, todėl kalavijų įteikimas lyg ir logiškas - KARALIUS KARALIUI siunčia, o ne kažkokiamtai leksandrui - mūšis pagal riteriškas taisykles lyg ir neprasidėjęs, nes vasalas kažkokias tai plunksnas kažkam tai kedena - a jaučiat skirtumą ?  

A kam vienam KARALIUI ne Aleksandrui du kalavijai?

Dar kartą pasikartosiu ir aš - Jogaila, lenkai buvo sutarę su Ordinu, Zigmantu "pastovėti veidas į veidą" ir išsiskirstyti, kol Vycka kausis ir bus sutriuškintas,  

Dar kartą pasikartosiu, mūšis vyko prie Tanenbergo, a ne Griunvaldo. Kad vaizdžiau būtų, tai maždaug kaip nuo Gedimino (pilies) kalno iki Akropolio Vilniuje. Skirtumas yra?
Prie Tanenbergo kovėsi Vytauto kariauna. Gi Jogaila visą tą laiką "meldėsi". Beje, kažkuo panaši situacija buvo Anglijoje, per Rožių karus - 1485 m. Bosvorto mūšis. Mūšio metu karaliaus Ričardo III vasalas irgi stovėjo krūmuose, "meldėsi". Kai pradėjo aiškėti mūšio baigtis, apsisprendė, katrą palaikyti.
Mūsų atveju situacija panaši. Pradėjus persvarai krypti Vytauto pusėn, Jogaila "didvyriškai" nusiaubė kryžiuočių stovyklą, buvusią prie Griunvaldo... Iš čia ir lenkiškasis mūšio pavadinimas. Beje, įdomu, kas būt buvę, jei Vytautui nebūtų pavykę...? Ričardo III likimas?
----------------------------------------------------------------------------------
Taigis, kalavijų įteikimu, tiksliau kryžiuočių pasiuntinių atvykimu pas Jogailą mūšis neprasidėjo, jis jau vyko. Tai lenkų įstojimo į mūšį atskaitos taškas. Klausimas kuriuo mūšio momentu pas Jogailą atvyko pasiuntiniai?
Kai Vytautas reikalavo/meldė pagalbos, Jogaila dar "meldėsi"...
Darau prielaidą, kad Vytautui vien savo jėgomis pavyko pakreipti mūšio eigą sau naudinga linkme... Štai tada ir atvyko pas Jogailą pasiuntinukai su reikalavimu/maldavimu stoti į mūšį:
a.) gelbėti krikščionis nuo "pasiutusių šunų" ir priimti paliaubas/pasidavimą?
b.) vykdant susitarimą "X" smogti Vytautui?
Beje, pasiuntinukai buvo suimti.
Baigę melstis, lenkai apsisprendžia: verkdami ir giedodami "Bogorodicą", vedami paties Jogailos, "smogia" kryžiuočių stovyklai - "Griunwaldo mūšis". Stovykla užimama be pasipriešinimo, masiškai imdami nelaisvėn nebesipriešinantys kryžiuočiai ir jų sėbrai... Happy End...
----------------------------------------------------------------------------------
Beje, kilo klausimas dėl trofėjinių kryžiuočių vėliavų. Kaip žinia, jos smulkiai suskaičiuotos ir aprašytos pas Dlugošą. Sąrašas baigtinis? Bet taip pat žinoma, kad kryžiuočių vėliavos puošė ir Vilniaus katedrą? Tai kiek jų buvo iš viso, ir kurios tikros? Keista, kad tokia "smulkmena" neužkliuvo istorikams.
Tai va, jei maniškė versija teisinga, lenkai bus prisigrobę stovykloje palapines žymėjusių "paradinių" ar šiaip dekoratyvinių vėliavikių, "kovinės" gi atiteko Vytautui?

Edited by VirginijusD 2012-07-15 19:22
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software