Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "People ask for criticism, but they only want praise." W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


I.Baranauskienė. Vardų ir pavardžių rašybos klausimu. Kas tinka
View previous thread :: View next thread
       RESOURCES -> Naujienos / Новости / News Message format 
 
Vembras
Posted 2013-02-21 15:35 (#93291)
Subject: I.Baranauskienė. Vardų ir pavardžių rašybos klausimu. Kas tinka


50050050010050101010
Ingos nuomonė vardų rašybos klausimu:
http://alkas.lt/2013/02/20/i-baranauskiene-vardu-ir-pavardziu-rasyb...

Norėtųsi šiek tiek nesutikti. Komentarai alkas.lt portale tokia nevisai košerna vieta - gal čia pavyks?

Taigi. Inga pritaiko seną kaip pasaulis metodą - numeta oponentams jų pačių sviestą granatą : "Norite originalios rašybos? - Štai jums originali rašyba". Triukas su hebrajų vardais - senas ir nebeveikia. Reikėjo paieškoti kokio nors artimesnio ir taiklesnio. Jezis Waszingtonas - jau geriau. Žodžiu - silpnai.
Kas būtų stipriau? Stipriau būtų panagrinėti šį aspektą tarptautiškos teisės klausimu. Bet čia darau mažą prisistatymą - aš pats esu UŽ rašybą originalo kalba. Taigi - tęsiam. Kalbėsiu apie Lietuvos lenkus. Štai kertiniai klausimėliai:
- Vilniaus kraštas 1920-1939 ir jo statusas. Kas tai Lietuvos atžvilgiu? Okupuota per Lenkiją Lietuvos teritorija? Atsakymas : taip. Tokia buvo Lietuvos pozicija tarpukariu. Aha. Puiku. Ar ponas Fon Rentelnas galėtų susigrąžinti Paežerių dvarą - jei būtų gavęs jį nuosavybėn kokiais 1943 ? Tai kodėl grąžinama nuosavybė išdalinta per neteisėtą valdžią Vilniaus krašte? O juk visai žemei, kurią išdalino OKUPACINĖ lenkų valdžia, šiuo metu galioja restitucija - nuosavybės atkūrimas?
- problemos skaidymas.
-- autochtonai - iki 1919 metų gyvenę toje vietoje. Kas jie? Lenkai? Iš kur ten lenkai teritorine prasme? Galima dar paliesti tapimo lenku procedūrą. Kas juo gali tapti ir kaip juo tapti. Žinote tai? Labai paprasta - reikia išpažinti "lenkiškumą" ir priimti į save "lenkų kultūrą". Ir viskas. Bet aš ne apie tai. Ar autochtonų pavardės ( ne vardai ) turi būti rašomos originalo kalba? Tebūnie. Tai ir nustatykime tų pavardžių originalus - kokio nors Gajdis ar Awin. Ir pirmyn - rašom juos originalo kalba. Įsteigiame originalo paieškos kabinetą prie savivaldybių - ir išdavinėkim pažymas, su kuria atėjęs autochtonas gaus originalią pavardės rašybą.
-- atvykusieji 1919 - 1939 . Čia 2 rūšys:
--- atvykusieji ir pasilikę čia. Kalba apie jų palikuonis. Visi jie 1945-1953 užsirašė arba kaip baltarusiai, arba kaip lietuviai. Tie, kurie užsirašė lenkais - yra 2-je rūšyje. Jie dabar nori būti lenkais? Puiku. Lenkų kortoje jų pavardės užrašytos tuo būdu, kurio jie pageidauja.
--- atvykusieji ir nepasilikę čia. Jie apgyvendino Gdansko kraštą. Leidžiam jiems rašyti vardus originalo kalba - leidžiam.

Visiems kitiems : lenkams, danams ar katalonams → gyvenantiems čia → Lietuvos R. parūpina asmens dokumentus su originalia anų rašyba. Štai va Vicenç ar Møller ar Kołakowski.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software