Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Elitinis karys"
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2013-05-30 01:20 (#93746 - in reply to #93745)
Subject: RE: "Elitinis karys"Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Ričardas - 2013-05-28 23:32


Čia apie kurį smalniašalmį kalbate? Jeigu apie tą kur Kęstučio antspaude, tai galėčiau pasakyti, kad bent jau korpusas tai pas jį apsaugotas labai rimtu lameliaru (rytietiška mada), o gal taip net gražiau ir matomiau (!) negu paprastos vakarietiškos brigantinos, be to toks korpuso šarvas yra gerokai (!!!!!) stipresnis negu rekonstrukcijoje nustatyta žiedmarškė, tai yra 9 -13 amžių šarvas, arba ji gali būti dėvima po lameliaru ar brigantina.
 

Tuskawai, žiedmarškinių datavimas Lietuvos kontekste sudėtingas reikalas. Seniausias fragmentas buvo rastas Kaukų piliakalnyje, kuris datuojamas iš esmės X-XI a. Pagal Kazakevičių baltų žemėse randami fragmentai datuojami XIII-XIV a., o lameliarai, kurie rasti lietuvoje teritorijoje, datuojami ~XI-XIV a.
 


Ponas Ričardai dėl Lietuvos teritorijoje randamų žiedmarškių ir lameliarų amžiaus tikrai nesiginčysiu. Bet bent jau Vakarų Eropoje žiedmarškių arba "hauberkų" aukso amžius buvo mūšis prie Hastingso 1066 metai ir pvz. kryžiaus žygiai į Jeruzalę, tame tarpe ir Ričardo Liūtaširdžio žygis. XIV amžiuje Vakaruose žiedmarškes bent jau ant krūtinės (ar viso torso) išstumia brigantinos (metalo plokštelės tvirtinamos po medžiaga), o Rytų Europoje tame tarpe Rusios kunigaikštystėse labiau plinta lameliarai (metalo plokštelės tvirtinamos virš žiedmarškės arba aplamai vietoj jos, ant kažkokio materialo) jei jau Daumantas tokius šarvus turėjo, http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=4337&mid=75431... tai XIV amžiaus elitinis LDK karys juo labiau tokius ar geresnius galėjo turėti, Ką ir parodo Kęstučio antspaude pavaizduotas karys. Kadangi nežinau jokių faktų apie brigantinos fragmentų radimą Lietuvos teritorijoje (o jų vis tik tūrėtų būti, nes gi ne vienas kryžiokas Lietuvoje galvą padėjo, taigi tūrėti būti rasta brigantinos fragmentų prie kryžiokų palaikų arba bent pas juos apšvarinus LDK "marodierius") tai manau, kad LDK elitiniai kariai XIV a bent jau ant krūtinės turėjo turėti lameliarus ar brigantiną. O grandininių šarvų fragmentų prie lameliarų ar brigantinos XIV a. žinoma kad galėjo būti: pažastyse, ant rankų, kojų, kaklo ir kitų besilankstančių vietų.

Be to nemanau, kad LDK XIV a. elitiniai kariai buvo pėstininkai

Edited by Tuskawas 2013-05-30 01:23
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software