Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История учит, используя запрещенные педагогические приемы." Веслав Брудзиньский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Elitinis karys"
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Viko
Posted 2013-05-31 17:30 (#93751 - in reply to #93743)
Subject: RE: "Elitinis karys"Member

Posts: 35
1010105
Sveiki, pabandysiu ir aš įterpti savo trigrašį
Nepulkime karininko, jis ir taip, kaip savo sferos profesionalas apie ginklus ir šarvus pakankamai daug žino. O viena ar kita klaidelė visiems pasitaiko.
Apie atkurtą LDK šarvuote aš irgi turiu savo nuomonę, deja, neturiu didelio nori ir laiko ją čia išdėstyti. Taigi, yra kaip yra. Džiaukimės ir tuo. O laikui bėgant viskas tobulėja, reikia tikėtis, kad ir tai bus tobulinama.


Domantas - 2013-05-28 16:05

Man visai nieko piešiniai, kur lietuvių pėstininkas vaizduojamas su milžinišku skydu, smailiu šalmu. Toks užgriūtų šuolyje ant to rekonstruoto šarvuoto kario ir tikrai laimėyų.
O dėl to rekonstruoto "Prezidentūrai kario", tai čia tikrai tik juoko verta.

Labai kieta tos rekonstrukcijos kritika yra čia, žinutėje Kodėl Juodiesiems archeologams
Kiek žinau, šio skydo elementas buvo rastas 5 m atstumu nuo pėstininko elementų. Tai - labai skystas įrodymas, kad tai - pėstininko amunicija.
 


Tokie skydai žinomi iš įvairių ikonografijos šaltinių, ne tik LDK antspaudų. Ir egzistuoja daug įrodymų ir pasaulinio lygio mokslininkų nuomonių, kad jis buvo naudojamas ir pėstininkų ir raitelių. Skyrėsi dydžiai, forma ir kiti niuansai.
Ir kur gi tas skydo elementas buvo rastas?
Beje labai įdomi kritika tame faile, tiesiog nuostabu kai žmonės žino, kad Kęstučio antspaudui pozavo būrininkas Giedraitis

Gerb. Tuskawas ir Ričardas daug prirašė, todėl sunkoka komentuoti. Plius dar ši tema (lameliaro) yra tikrai sudėtinga. Sudėtinga ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniu kontekstu.
Panašu, kad lameliaras Europą galėjo pasieti keliomis bangomis, per rytų Romos imperiją (kaip ir minėjo Tuskawas), vėliau per hunus, vėliau, šiaurėje, per vikingus, dar vėliau per baltus ir jų kontaktus su slavais. Ši perėmimų grandinė gali nuvesti iki Nepalo, Tibeto ar net Korėjos. Norint tai atsekti ir suprasti šio tipo vystymosi tendencijas, turbūt reikėtų paskirti visą gyvenimą Galima pastebėti, kad kažkodėl Europoje šis šarvų tipas nelabai prigijo ir visi naudojimo atvejai Europoje yra gana lokalūs.
Žvyniniai šarvai, kaip Onciforo Lukičiaus ar ala Daumanto (jie tik taip vadinami, abejotina ar šie šarvai jam priklausė) buvo žinomi LDK ir netgi pas mus daugiau tipų negu rytų slavų žemėse.
Brigantinų detalių taip pat aptikta. Tik ne ankstyvųjų protobrigantinų (arba tiksliau "coat of plates"). Galima sakyti, nuo XIV a. antros pusės jos naudojamos LDK karių.
Dėl visų plokštelinių šarvų ankstyvumo ribos iki šiol disuktuojama. Problemų sukelia archeologų, ikonografijos datavimas ir kai kurių tautų atstovų noras būti visa ko išradėjais, kultūros nešėjais ir inovatoriais Manau, laikui bėgant dėl datavimo kai kas paaiškės ir bus truputį ne taip kaip buvo manoma.
O apirusias lameliaro, žvyninių šarvų ar brigantinų plokštelės identifikuoti ir netgi tipologizuoti visai įmanoma (aiškų, svarbiausia tas detalės iš viso aptitikti, o radus pavadinti jas savo vardu, o ne kokio neaišaus radinio ir t.t. identifiavimo klaidos - viso pasaulio mokslinių problema).
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software