Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Elitinis karys"
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2013-05-31 20:52 (#93752 - in reply to #93751)
Subject: RE: "Elitinis karys"Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Viko - 2013-05-31 14:30

Panašu, kad lameliaras Europą galėjo pasieti keliomis bangomis, per rytų Romos imperiją (kaip ir minėjo Tuskawas), vėliau per hunus, vėliau, šiaurėje, per vikingus, dar vėliau per baltus ir jų kontaktus su slavais. Ši perėmimų grandinė gali nuvesti iki Nepalo, Tibeto ar net Korėjos. Norint tai atsekti ir suprasti šio tipo vystymosi tendencijas, turbūt reikėtų paskirti visą gyvenimą Galima pastebėti, kad kažkodėl Europoje šis šarvų tipas nelabai prigijo ir visi naudojimo atvejai Europoje yra gana lokalūs.  


Aš skaičiau, kad lameliarų neapsiimdavo gaminti Vakarų ginklakaliai, labai daug darbo, o gal ir nemokėjo, nes darbui labai imlias žiedmarškes tai gamindavo. Paprasčiau pagaminti brigantiną, paėmei vailoko liemenę prikniedijai plokštelių, va ir brigantina.

Brigantinų detalių taip pat aptikta. Tik ne ankstyvųjų protobrigantinų (arba tiksliau "coat of plates"). Galima sakyti, nuo XIV a. antros pusės jos naudojamos LDK karių.  


Gal turite kokių šaltinių apie LDK brigantinas XIV a. antroje pusėje? Žinoma, kad jos tuo metu jau turrėjo būti, netgi anksčiau. Kariauti virš šimto metų su priešu ir neperimti iš jo paprastesnių gaminti ir ssantykinai nebrangių šarvų būtų nelogiška. taigi tą XIV a. elitinį karį būtinai apmaučiau brigantina arba lameliaru.


Dėl visų plokštelinių šarvų ankstyvumo ribos iki šiol disuktuojama. Problemų sukelia archeologų, ikonografijos datavimas ir kai kurių tautų atstovų noras būti visa ko išradėjais, kultūros nešėjais ir inovatoriais Manau, laikui bėgant dėl datavimo kai kas paaiškės ir bus truputį ne taip kaip buvo manoma.
O apirusias lameliaro, žvyninių šarvų ar brigantinų plokštelės identifikuoti ir netgi tipologizuoti visai įmanoma (aiškų, svarbiausia tas detalės iš viso aptitikti, o radus pavadinti jas savo vardu, o ne kokio neaišaus radinio ir t.t. identifiavimo klaidos - viso pasaulio mokslinių problema).
 


Aha taip turbūt galima atpažinti brigantinos ir lameliaro plokšteles, lameliaro plokštelėse skylutės dirželiams ar žiedeliams praverti kampuose, o brigantinos plokštelėse skylutės kniedėms labiau centre. Tiesa pagal tokį požiūrį Daumanto šarvus (bent jau tuos kur mano nuorodoje) reikėtų labiau brigantinoms, o ne lameliarams priskirti (gi plokštelės kniedytos ties centru, o ne dirželiu rištos) o tiksliau rytietiškai brigantinai (kniedytam lameliarui?) rusiškai vadinanamai kūjaku.

Edited by Tuskawas 2013-05-31 22:26
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software