Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Elitinis karys"
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2013-06-22 01:43 (#94022 - in reply to #94017)
Subject: RE: "Elitinis karys"Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Viko - 2013-06-21 11:18

Tuskawas - 2013-06-20 18:37

na man tai nebent tas "coat of plates" užkliuvo, pas anglus ta savoka labai plati ir praktiškai apima visokius plokštelinius šarvus, tame tarpe ir lameliarus bei brigantinas.

 


Pastaruoju metuvis dažniau išsakoma abejonių dėl taip vadinamų "protobrigantinų" (kurių daugumą kaip tik ir matome Visbio masinėje kapavietėje) tiesioginių sąsajų su vėlyvosiomis brigantinomis. Todėl ir naudoju tą neutralų "coat of plates" pavadinimą. Nors čia tik viena iš teorijų, kuriai pagrįsti (arba atmesti) dar trūksta pakankamai duomenų. 


Ponas Viko, suprantu, kad dar daug painiavos yra terminologijoje, aš tik tiek norėjau pasakyti, kad per kaidą parodytas šarvų fragmentas labai panašus į "Daumanto" šarvus, ta prasme plokštelės kniedytos ant viršaus kažkokio materialo, gal tokius šarvus tikrai būtų teisingiau "coat of plates" vadinti, o ne lameliarais ar brigantinomis?

PS. Ką tik dar kartą peržiūrėjau tą dok. History filmuką, Tai tikrai sunku pasakyti iš kurios pusės materialo buvo tvirtinamos plokštelės, galėjo ir iš priekio būti tas materialas, gi iš tolo matosi tik kniedės galvutė virš plokštelės, o materialas aišku galėjo būti ir iš viršaus, tik kadangi jis organinės kilmės buvo tai ir neišliko (reiktų iš arti apžiūrėti tuos radinius tik tada, ką nors aiškiau gal būt būtų galima spręsti). Bet buvo rasta ir plokštelių su nedidelėmis skylutėmis kraštuose, o tai jau panašiau į lameliarus būtų

Edited by Tuskawas 2013-06-22 02:29
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software