Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anyone who believes you can't change history has never tried to write his memoirs." David Ben Gurion
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kas atnešė germanams "saksus" didžiuosius peilius?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Tuskawas
Posted 2013-06-10 12:48 (#93857 - in reply to #93807)
Subject: RE: Kas atnešė germanams "saksus" didžiuosius peilius?

Expert

500500500500200101010105
Vembras - 2013-06-08 16:28

Žodžio "saksas" kilmės neįmanoma paaiškinti nei germanų, nei keltų kalbomis.  

Čia neblogai!!!

O ką daryt su sen.anglų seax ar sen.norvegų sax ? Ar tik anie nereikš tokį įnagį su apytrumpe geležte, skirtą pjauti ir durti?  

kad sen. anglų ir norvegų kalbose buvo žodis "seax" ar "sax" ir reiškė didelį peilį, aš net neabejoju. Klausimas buvo tik kokia šių žodžių kilmė? kažkaip man atrodė, kad tai neindoeuropietiškos kilmės žodis. Bet.

Aš sutinku, kad kiekvienas laisvas pasirinkti gėrimą, bet, susimildamas, atsisakykit tablečių! :sm11: 

Matyt iš tikro kai rašiau žinutę po langais durnažolės žydėjo, pražiopsojau nuorodas į IDE

Old English seax, sax and Old Frisian sax are identical with Old Saxon and Old High German saks, all from a Common Germanic *sahsom from a root *sah, *sag- "to cut" (also in saw, from a PIE root *sek-).

Na bet vis tiek stebina šiaurės kaukaziečių didžiojo peilio Šaškos pavadinimo panašumas į IDE didįjį peilį Saksą.
Ша́шка (от адыгского/черкесского «сэшхуэ» или «са́шхо» — «большой» или «длинный нож»)[1]

Įdomu būtų sužinoti, kaip baskai savo didžiuosius peilius vadindavo???
Top of the page Bottom of the page

Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2017 PD9 Software