Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas atnešė germanams "saksus" didžiuosius peilius?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2013-12-25 16:33 (#95031 - in reply to #95025)
Subject: RE: Kas atnešė germanams "saksus" didžiuosius peilius?Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Tuskawas - 2013-12-24 21:30

Kriwis - 2013-12-06 11:21
Aišku labai įdomūs tie kalbiniai sąskambiai, tačiau jeigu kalbėti apie technologinius panašumus "šaškos" ir "saxo", tai jie ganėtinai skiriasi. tai skirtingi ginklai. Žinoma reikėtų palyginti to pačio laikmečio radinius, bent jau... Bet informacijos ne itin daug.... Tai ir skirtingo panaudojimo kovoje ginklai : šaška išimtinai raitelio, saxas pestininko.... Šaška -kertamasis, saxas-duriamasis... ?

 


na jei kalbėti apie kalbinius sąskambius ir abejotinus technologinius panašumus tai galima išvesti gan panašią "kardo" ir "kordo" paralelę palei "technologijas": "kardas" - kertamasis pjaunamasis raitelio ginklas, ale "kordas" tai kertamasis-duriamasis pėstininko ginklas. Baisiai panaši į "šaškas" ir "saksus" paralelė ania ?
Aišku šias paraleles skiria nevienodos trukmės laiko tarpas, jei "saksas" į "šaška" turėjo laiko virsti gerokai virš tūkstančio metų (žinoma netvirtinu, kad būtent taip ir buvo tik įžvelgiu galimybę), ale vat "kardo-kordo" atveju tą "pavadinimo ir technologijų" staigų virsmą padovanočiau lietuvių romantikams kalbinykams :sm1: 


Su kardu čia sudėtingesni procesai, manau. Ypač "lietuvišku" jo variantu. Diskusiją taip pat galėtų plati tam išvirsti. Ir ištakų reikėtų ieškoti dar taip vadinamo "kuršių kalavijo" išplitimo laikais. Tokius kalavijus buvo lengviau pagaminti, todėl jie , manau < archaiškesni už "tiesius dviašmenius kalavijus". Azijos šalyse jų analogai taip pat atsekami. Kažkur buvo skelbiami duomenys, kad Rusios teritorijoje rastų dvieašmenių kalavijų su vienašmeniais yra maždaug 1:1. Čia kalba apie viduramčius . Sakai taip pat buvo vienašmeniai.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software