Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


KARALIUS VAINIKUOTAS
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2013-07-23 21:34 (#94340 - in reply to #94330)
Subject: RE: Kuningas YRA germaniškas žodis500500500500200100101010
Bolia anksčiau buvo nuorodą įkėlęs (...) apie fatjanoviečių karus, jie su savo akmeniniais kirvukais visą centrinę Rytų Europą išdaužė kol nuo fino-ugrų strėlių negavo ir apsispakajino 

Tai kad tinginys ieškoti. Nuoroda buvo į straipsnį apie fatjanoviečių įsitvirtinimą Pavolgio regione.
Mano nuomone, lokaliniai ypatumai dar negali būti standartas visai kultūrai, juolab kad virvelininkai niekada ir nebuvo kultūriškai vientisas darynis, o Pavolgyje susidūrė etniškai priešingos bendruomenės (IE, finai ir kt.). Net Skandinavijos smurtinius faktus galima paaiškinti etniniais nesutarimais.
Bendrai paėmus, nuo Gimbutienės "įžvalgų" praėjo jau labai daug laiko, ir istorikai toli gražu nesutaria dėl jų kariškumo. Iš vienos pusės akmeniniai kirviai netinka nei medžioklei, nei medžiams kirsti, todėl tai pirmas neabejotinai ne buities įrankis (arba karui, arba ritualams), o ir karinė ekspansija logizuoja staigų virvelininkų išplitimą. Iš kitos pusės, akmeninių kirvių vis daugiau surandama ir iš ikivirvelinių laikų, o daugumoje kultūros regionų jokių užkariavimo požymių nerasta (virvelininkai apsigyveno šalia senųjų gyventojų, o ne vietoj jų).


tai buvo lūžis tautų genezėje 

Iš tikro virvelininkų įtaka savu laiku buvo smarkiai perdėta, ypač Gimbutienės teorijos bangoje. Šiai dienai ta banga negrįžtamai "atslūgusi", o ir atsirado daug naujos archeologinės medžiagos. Žinoma, tam tikras lūžis vis gi buvo.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software