Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


жена Геркуса Мантаса
Moderators: Ibicus

View previous thread :: View next thread
       ФОРУМЫ -> Обо всём... Message format 
 
Довмонт
Posted 2013-09-08 00:47 (#94706 - in reply to #94702)
Subject: "Sukilėliai"Expert

Posts: 1847
500500500200100101010105
Tada įvyko Juliaus Juzeliūno operos „Sukilėliai“ premjera; libretas parašytas pagal Vinco Mykolaičio-Putino romaną ir pasakoja apie 1863 m. sukilimą prieš carizmą; pagrindinis veikėjas – vienas sukilimo vadų kunigas Antanas Mackevičius. Operos premjera buvo rengiama 1957 m. rudenį; veikalą baigiant repetuoti, teatro komunistų partijos biuras apsižiūrėjo, kad operoje yra „nacionalinių tendencijų“, „akcentuojami religiniai motyvai“ ir pan. ir paragino premjerą uždrausti. Premjeros rengėjai šį tą „pataisė“ (žodį „Sibiras“ pakeitė „katorga“, „Dievą“ – „Tėvyne“ ir pan.). To neužteko. Spalio 28 d. komunistų susirinkime operos statymas buvo pavadintas bandymu įvykdyti „ideologinį išpuolį“, „politinę diversiją“, kurią esą rengė „tvirta grupė“, t.y. kompozitorius, dirigentas ir režisierius. Susirinkime dalyvavo Vilniaus miesto komunistų partijos komiteto propagandos ir agitacijos skyriaus vedėjas Mykolas Burokevičius (1990–1991 m. jis buvo atkurti sovietinę okupaciją siekusių organizacijų vadovas; vėliau suimtas ir įkalintas). Premjera, aišku, neįvyko; specialų nutarimą apie „kenksmingą operos turinį“ priėmė netgi LKP CK biuras. Bet 1977 m. „Sukilėliai“ pastatyti be jokių pakeitimų; Sovietų Sąjungos muzikinių teatrų konkurse opera pažymėta III laipsnio premija, o pastatymas – diplomu... Tiesa, po keliolikos spektaklių „Sukilėliai“ patyliukais dingo iš repertuaro.

Edited by Довмонт 2013-09-08 00:49
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software