Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


В. Новосельский. Великая война 1409-1411 г. Грюнвальдская битва
View previous thread :: View next thread
       RESOURCES -> Nuorodos / Ссылки / Links Message format 
 
aurimass
Posted 2013-08-25 13:00 (#94620 - in reply to #94613)
Subject: RE: В. Новосельский. Великая война 1409-1411 г. Грюнвальдская битва


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
VirginijusD - 2013-08-23 22:59

3. Laukė kol pasisuks saulė ir švies kryžiokams į akis ( populiari nūnai )  

Vargu. Jei tikrai Jogaila tai būtų sugalvojęs - seniai būt ištrimituota ir išaukštinta, kad ir to paties Dlugošo. Pvz., "Cr. confl." nenutyli, aprašo ir paaiškina vieną "strateginį manevrą" - atsitraukimą nuo Kauerniko - "reikėjo apeiti upę prie ištakų". Tai kodėl turėjo nutylėti tokį "genialų" taktinį ėjimą?
Ir ką, jis vienintelis toks genijus buvo tądien mūšio lauke? Kryžiuočiai nesuprato, delsė kaip avinai? Ir kodėl pusbrolio nenuramino: "Vytai, nesikarščiuok, tuoj saulė pasisuks, o jau tada mes juos..."?

5. Nebuvo apsisprendęs, kurią pusę palaikyt. Va čia tai TEMA !  

Tema! 


Dėl saulytės - vienintelis Jungtinės (?) kariuomenės pranašumas, kad "sėdėjo" miškuose-miškeliuose, o kryžiokai "kepė" saulėkaitoje ir prakaitavo prakaitavo - knechtams ir kitai pagalbinei kariuomenei gal ir sudarė šiokių tokių problemų - prisimerkti reikėjo , žiūrint į priešininko pusę, o šarvuotai riterijai , manau, tai nesudarė problemų - šalmų antveidžiai veikė kaip poliarizuoti stiklai , žvelgiant į mūšio lauką per jų plyšius ...
O dėl apsisprendimo - paanalizuokim Jogailos situaciją - pergalė prieš kryžiokus stiprino Vytauto pozicijas ne tik Lietuvoje, o ir Lenkijoje - kas tuo metu Lenkijai buvo Jogaila ? Nominalus valdovas, net gi praradęs ir formalią legitimumo priežastį - Jadzę. Karinio LDK užnugario kaip ir nėra - ten pusbroliukas Vytukas siautėja ... tai ir laviravo "bachūras"... gal kryžiokų potenciali grėsmė ar ir jų fizinė/karinė pagalba esant reikalui padės atsilaikyti prieš Vytautą ir lenkišką opoziciją, o gal Vytautas padės pažaboti lenkus - Piastus (kurie vis tik tuo metu daugiau bent jau juridinių teisių turėjo į Lenkijos sostą) ir pan.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software